Saç Stilleri

Biore UV Aqua Rich Serin Sulu Esans SPF 50 PA++++ [Review] | Nurul Shaida Vee Marissa

Herkese selam! Umarım güvende ve iyisinizdir. Uzun zamandır bu blogdan uzak kaldım ama şimdi yeni MCO’dan beri yıl boyunca denediğim bazı ürünleri yazacak zamanım var. In Sha Allah, daha fazla gönderi yüklemek için elimden geleni yapacağım. Son denediğim ürünlerden biri de bu güneş kremi. Bu özel güneş kremi hakkındaki fikrimi bilmek istiyorsanız sizi okumaya devam edin. Teşekkürler!

[Review]
Biore UV Aqua Rich Serin Sulu Esans SPF50 PA++++

Ne İddia Ediyor:
Sınırlı Üretim Biore UV Aqua Watery Essence Cool ile tazelenin. Canlandırıcı ve şaşırtıcı derecede hafif formül, soğutma hissi ile yüksek UV koruması sağlar. Günlük kullanım için idealdir.

Hyaluronik Asit ve Arı Sütü Özü ile sulu nemlendirici öz. Pürüzsüz bir fondöten bitişi için ciltle iyi uyum sağlayan bir makyaj bazı olarak idealdir. Zahmetsizce doğal parlak bir görünüm elde etmek için tek başına kullanılır.

Mikro düzeyde bile zararlı UV ışınlarını savuşturabilen kapsüllü UV filtreleri kullanan Dünyanın 1. teknolojisi olan Mikro Seviye UV Savunmasına sahip olduklarını iddia ettiler. Amfifilik bileşenlerden oluşan ter ve suya karşı yüksek direnç, hem suya hem de yağa afinitesi olduğu anlamına gelir..

UV Filtreleri:

Etilheksil Metoksisinamat / Oktinoksat – UVB filtresi.

Etilheksil Triazon / Uvinul T 150 / Oktiltriazon -UVB filtresi.

Dietilamino Hidroksibenzoil Heksil Benzoat / Uvinul A Plus – UVA filtresi

Bis-Etilheksiloksifenol Metoksifenil Triazin / Tinosorb S – Geniş Spektrum UVA ve UVB filtresi.

Bu geniş spektrumlu (UVA ve UVB filtreleri) kimyasal (yani organik) güneş koruyucudur, tüm filtreler kimyasal güneş koruyucu maddelerdir.

İçindekiler:

Su, Alkol, Etilheksil Metoksisinamat, Etilheksil Triazon, İzopropil Palmitat, Lauril Metakrilat/Sodyum Metakrilat Çapraz Polimer, Dietilamino Hidroksibenzoil Heksil Benzoat, Hidrojene Poliizobüten, Bis-Etilheksiloksifenol Methoksifenil Triazine, X-Etilheksiloksifenol Metoksifenil Triazin, , Dimetikon, C12-15 Alkil Benzoat, Gliserin, Propanediol, Gliseril Stearat, Mentil Laktat, Gliseril Behenat, Vinil Dimetikon/Metikon Silseskioksan Çapraz Polimer, Potasyum Hidroksit, Setil Alkol, Agar, Mentol, Alkol, Sorbitan Isometilon, Divin Distea, /Vinil Dimetikon Çapraz Polimer, Stearoil Glutamik Asit, Arginin, Disodyum EDTA, Koku, BHT, Sodyum Hidroksit, Tokoferol, Arı Sütü Özü, Sodyum Hyaluronat, Fenoksietanol, Metilparaben

Alkol ve Paraben içerir, ancak Sülfat içermez – bu üç bileşenle ilgilenenler için.

Bu nasıl kullanılır:

Günlük cilt bakım rutininizin son adımı olarak uygulayın ve gün boyunca tekrar uygulayın. Her uygulama için iki (2) parmak yöntemi veya ¼ çay kaşığı kullanın.

Paketleme ve Fiyat:

Beyaz vidalı kapaklı opak mavi ve beyaz çizgili sıkılabilir tüp. 50g için RM 35 (tarih itibariyle).

Paketleme çok şirin ve güzel. Nozul oldukça büyüktür, bu yüzden ürünleri sıkarken dikkatli olun. Fiyat bilge, bence uygun.

Doku:

Hafif sarımsı jel dokusu ve uygulandığında beyaz döküntü görülmez. Jel uygulandığında biraz kalın geldi ve gerçekten takdir etmediğim bir ‘soğutma’ hissi verdi – içinde mentol olduğunu gösteriyor. Kolayca yayılmaz veya karışmaz.

Karıştırmaya çalıştığımda biraz ayrılıyor ve cildime karışması zaman alıyor. İlk başta karıştırdıktan hemen sonra biraz yapışkan bir bitişi var ama sabitlendikten sonra, makyaj altında güzel olacağını düşündüğüm saten gibi bir bitişe sahip.

Koku:

En sevdiğim olmayan güçlü alkol ve nane kokusuna sahiptir. Benim için oldukça baskın. Sanırım içindeki yüksek alkolden ve içerik listesinde ikinci bileşen olarak belirtilen Alkolden kaynaklanıyor. Bu güneş kreminde nane kokusu Mentol’den gelebilir, bu yüzden hassas cilde sahip kişilerin bu güneş kremini istek listelerinden atlamalarını öneririm.

Kişisel İnceleme:

Alkol ve mentol ile tolere edebiliyorsanız, bu güneş kreminin iyi olacağını düşünüyorum. Yağlı veya karma bir cildiniz varsa, bunu beğenebilirsiniz ama alkol ve mentole karşı hassasiyetiniz varsa bundan kaçının. Bunu giymekten gerçekten hiç hoşlanmıyorum. Kalın hissettiriyor, güçlü alkol ve mentol kokusundan rahatsızım. Soğutma hissi, yanmamış olsa bile cildimi yakacakmış gibi hissettiriyor. Yani tüm deneyim benim için hayır-hayır.

Mentol içermediği için bunun yerine orijinal Biore UV Aqua Rich’i (mavi ambalaj) tercih ederim. Yani orijinal Biore UV Aqua Rich ve Aqua Rich Cool arasında olsaydı, bunun yerine orijinalini (mavi) alırdım, ama yine de bence orijinal benim için o kadar iyi değil ama yine de bundan daha iyi.

Bunu kullanırsanız, tamamen çıkardığınızdan emin olun. Kalın olduğunu hissediyorum ve güneş koruyucu tabakayı cildimde hissedebiliyorum. Ter ve suya karşı direncinin yüksek olduğunu iddia ettikleri gibi, çıkarmak için yağ temizleyici kullanmanız gerekebilir, ancak misel suyu kullanmak onu çıkarmak için yeterli olmayabilir. Suya karşı direnci yüksek olduğundan, özellikle Müslümansanız, onu iyice çıkardığınızdan emin olun, bu yüzden wuduk’ nanti tak sah ya.

Şu ana kadar cildimde kalın bir his bıraksa da kullandığım hiçbir nemlendiricide topaklanma olmadı. SPF ve PA derecesi tam olarak güneş koruyucumun olmasını istediğim yerde ve cildimde beyaz döküntü olmamasını seviyorum. Ne yazık ki onu giymekten zevk almıyorum. Uygularken keyif aldığınız güneş kremini bulmalısınız, böylece gün boyunca tekrar uygulamak ve her gün kullanmaya devam etmek için sabırsızlanıyorsunuz.

Genel görüş:

Beğendim mi?

Nefret et.

Tekrar satın alır mıyım?

Numara.

tavsiye ediyor muyum?

Hassas cilde değil. Belki tolere edebiliyorlarsa karma ve yağlı ciltler için.

[Product]

BIORE UV AQUA ZENGİN SOĞUTMA

Sulu Esans SPF 50 PA++++

Eczanede mevcuttur (Watson, Guardian vb.)

Çevrimdışı ve Çevrimiçi mağazalar.

Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim ve umarım bu size yardımcı olmuştur. Bunlar sadece benim kişisel görüşüm, deneyimlerim ve tercihlerimdir. Geri gelmeye devam edin, daha fazla inceleme ve ipucu geliyor. Herhangi bir ürün önerisi veya denememi istediğiniz herhangi bir ipucu için, bunu yapabilirsiniz, sadece yorumunuzu bırakın tamam mı?

*Feragatname: Bu blogdaki herhangi bir ürün incelemesi kendi paramla satın alınır ve aksi belirtilmediği sürece herhangi bir sponsorluk veya ücretli inceleme yapılmaz. Sadece bu maddelerle ilgili kendi deneyimim ve görüşüm.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu