Kişisel Bakım

Botanik Laboratuvarı Zerdeçal Leke Kontrolü Kil Maskesi

Herkese merhaba ve tekrar hoş geldiniz!!Yeni bir diziye başlamaya karar verdim”Zerdeçal MasallarıGeçen yılki (burada) Botanik Laboratuvarı Zerdeçal maskesini içeren Instagram yayınımın popülerliğinden sonra, o zamandan beri interneti araştırıyorum, bu seri için test etmek ve incelemek için zerdeçal içeren ürünler topluyorum, ki çok heyecanlıyım hakkında!
Büyükannem ve büyükbabam Hindistan’dan olduğu ve zerdeçalın Güney Asya yemeklerinde/kültüründe yoğun bir şekilde kullanıldığı göz önüne alındığında, özellikle son zamanlarda Batı dünyasında çok popülerlik kazandığı için bu seriye başlamak mantıklıydı, bu yüzden bu ilk bölümümü görmek için okumaya devam edin. dizisi ve “haldi” olarak da bilinen harika içerik hakkında biraz arka plan bilgisi.


lütfen unutmayın: bu gönderi, bağlı kuruluş bağlantıları içerir, bu, bu bağlantıları kullanarak herhangi bir şey satın alırsanız, ürünün maliyetinin çok küçük bir yüzdesinin bana hiçbir masraf ödemeden bana geleceği anlamına gelir. Bu, blogumun işletme maliyetlerine yardımcı oluyor, teşekkür ederim!

Zerdeçal / Haldi

Eminim çoğunuz zaten biliyorsunuzdur, ancak zerdeçal (diğer adıyla haldi), Güney Asyalılar tarafından sadece köri gibi yiyecekler için değil, aynı zamanda her türlü ev yapımı ilaçlar için kullanılan en güçlü baharatlardan biridir. rahatsızlıklar soğuk algınlığı, uyku sorunları, artrit ve daha fazlası gibi.

Son zamanlarda, zerdeçalın ana aktif bileşeni olarak zerdeçalın kanserli hücrelere de yardımcı olabileceğini ve kalp yetmezliğini önleyebileceğini öne süren daha fazla bilimsel araştırma yapıldı. kurkumin – sağlık yararları ile ilişkilendirilmiştir.

Tabii ki bu, zerdeçal içeren tüm yiyeceklerin mutlaka sağlıklı olduğu anlamına gelmez (yağ içeriği genellikle köriler gibi yiyeceklerde yüksektir!), bu nedenle – her şeyde olduğu gibi – ılımlılık önemlidir ve “harika” bir baharat olduğu kadar, çok fazla yarardan çok zarar verebileceğinden alınmamalıdır.

Asyalı isen, haldi karalama (zerdeçallı süt) muhtemelen ne zaman ne zaman öksürsem/soğuksam bana olduğu gibi içmem önerilmiştir, bu yüzden Batı dünyasının sağlığa faydalarını yakalaması şaşırtıcı değil ve Ziyaret etmeyi sevdiğim güzel kafelerde “altın” zerdeçallı latte’lerin artması.

Yüzyıllardır kullanılan uygun fiyatlı harika bir baharatın kullanılması ve daha yüksek bir fiyatla pazarlanması konusunda açıkçası bazı şüpheler var, özellikle Güney Asyalılar çok daha az parayla haldi doodh yapıyorsa, ama sanırım aslında bir zerdeçal seçme seçeneğine sahip. Kendinizi bitkin hissediyorsanız (sadece kahve/çay yerine) latte, bu kişisel olarak bana hitap ediyor!

Güzellikte Zerdeçal

Zerdeçalın popülerlik kazanmakta olan bir başka geleneksel kullanımı da elbette güzellik rejimidir.

Çağlar boyunca haldi, özellikle Güney Asya/Hintliler tarafından kullanılmıştır. gelinler zerdeçal da olduğu gibi, büyük günlerine hazırlanırken anti-bakteriyel/anti-inflamatuar yardımcı olabilecek özellikler noktalardeğil, aynı zamanda yardım aydınlatmak cilt.

Tabii ki sadece gelinler için değil, birçok kişi evde aşağıdaki gibi malzemelerle kendi maskelerini yapıyor. Besan (gram un) ve badem yağı veya yoğurt ve bal/limon ve/veya diğer bileşenler de.

Şahsen ben ev yapımı maskeleri biraz sıkıcı ve dağınık buluyorum ve yeterince boş zamanım olmadığı için daha uzun raf ömrüne sahip mağazadan satın alınan maskelerin rahatlığını tercih etme eğilimindeyim veya mutfağımda bulamadığım veya kendim yetiştiremediğim malzemeleri içeriyor.

Daha sonra bu Zerdeçal Masalları serisi için ilginizi çekebilecek zerdeçal içeren güzellik ürünlerini bulmayı ve satın almayı kendime görev edindim. test edildi yeterince Düşüncelerimi ve incelememi burada vereceğim.. Umarım beğenirsiniz!

Botanik Laboratuvarı Zerdeçal Leke Kontrolü Kil Maskesi

maskenin malzemeleri, talimatları ve örneği (kurutma)


Botanik Laboratuvarı’nı ilk olarak
süper ilaç web sitesi Kiehls Zerdeçal ve Kızılcık Tohumu maskesiyle, o zamanlar bildiğim diğer zerdeçal maskesiyle nasıl karşılaştırılacağını görmek istediğim için satın aldım.

Oldukça farklıydı. Kiehls maskesi bunun gibi killer içermesine rağmen, arındırıcıdan çok peeling maskesidir.

Beni IG’de takip ederseniz, bu maskeyi tavsiye etmeye ve bahsetmeye devam ettiğimi bileceksiniz ve bunun nedeni çoğunlukla süper uygun fiyatlı herkesin satın almasına izin vermesi için (sadece 6,99 £!), ama yine de Zerdeçal masalları serime başlamak için tam bir inceleme!

Cildim

Cildim şu anda oldukça soğuk olduğu için karma-kuru; Burnumun etrafı biraz yağlı oluyor ama burnumun ucunda zaman zaman biraz kuru cilt/pullanma oluyor ve yanaklarımda biraz kuru (ama pul pul değil).

Maske takarken cildimde hafif karıncalanma/batma oluyor, bu yüzden sanırım biraz hassas.

Cildim/ten rengim hakkında daha fazla bilgiyi SSS’lerimde okuyabilirsiniz.

Bunu akılda tutarak, biraz hassas eğilimlere sahip cilt / yağlı burun kombinasyonuma dayanarak incelememi yazıyorum.

Maske

Maske Türü

Bu Zerdeçal Leke Kontrolü Kil maskesi, arındırıcı ve antibakteriyel derin temizlik tedavisi gözenekleri açar ve tutar kusurlar koyda.

Mineral yönünden zengindir kil nazikçe maskele pul pul dökülen kirleri temizlerken/fazla yağlar cildinizi fazla kurutmadan.

cadı fındığı Cildi sıkılaştırmaya ve lekeleri tedavi etmeye yardımcı olan doğal bir büzücü olan bu maskede de vardır.

İçindekiler

Zerdeçal

hint kili

kaolin

cadı fındığı

küçük hindistan cevizi

portakal kabuğu yağı

Tarçın kabuğu

gül çiçeği yağı

jojoba tohumu yağı

neem yaprağı ekstresi

limon yağı

Şahsen şu anda kil maskelerinin büyük bir hayranıyım çünkü gerçekten öyleymiş gibi hissettiriyorlar. gözenekleri derinlemesine temizlebu nedenle Hint ve Kaolin kilinin varlığı, bu maskenin iddiaları için harika olmasını sağlar, özellikle de kaolin olarak listelenir ikinci sudan sonra bileşen ve bentonit (başka bir kil) listelenen dördüncü, bu, tüm bileşenler arasında miktar/konsantrasyon açısından ikinci ve dördüncü en yüksek olduğu anlamına gelir.

Koku

Güçlü bir haldi/zerdeçal koktuğu için koku en hoş değil ama sonra Zerdeçal listeleniyor altıncı, bu da içerik listesinin oldukça üstünde ve bu nedenle özellikle sevmediğim ancak doğal kokusunu takdir edebildiğim maskeye güçlü bir koku veriyor.

Tutarlılık/Uygulama

Bu maske kremsi, kalın ve neredeyse jöle kıvamındadır, ancak parçacık veya yaprak gibi büyük bir ovma olmadığı için uygulanması kolaydır.

Uygulamak için bir fırça kullanıyorum, bu şekilde eşit ve hassas bir uygulama elde ettiğimi hissediyorum.

Maskenin bir baş harfi var batma etkisi Bu, kil maskelerine alışkın olmayan veya hassas cilt tiplerine sahip olanlar için çok fazla olabilir, bu nedenle her zaman yama testi yapın.

Maske kurumaya başladığında, batma azalır ve yüzünde biraz sertleşmeye başlar.

Önce açık sarı bir gölge uygular, ardından koyu bir hardalı ve ardından tamamen kuruduğunda pastel beyaz sarıya döner.

Yıkamak için ya mikro fiber bez ya da ellerim ve su kullanıyorum; Bir bez kullanırken sadece siliyorum, ancak ellerimi ve suyumu kullanırken daha kuru bölgelere masaj yapmak ve pul pul dökmek için dairesel hareketler kullanıyorum.


Genel etki

Maskeyi ilk kullandığımda fark ettiğim ilk şey, cildimin göründüğü oldu. daha parlak ve hissettim derinlemesine temizlenmiş ancak çok kuru değil normal kil maskeleri gibi.

bir bekliyordum sarı leke Bu genellikle zerdeçal ile olur ve içerik oldukça yüksektir, ancak kalıcı bir leke bulamadığım için şaşırdım ve etkilendim. (maskelemeden sonra toner kullanıldığında pamuklu ped üzerinde yalnızca hafif sarı bir renk kalır).

Şaşırtıcı bir şekilde, çok fazla almıyorum kırmızılık Body Shop Himalaya maskesiyle karşılaştırıldığında bu maskeyi yıkarken, bu da beni biraz ısırıyor, ama sanırım bunun nedeni en fırçalama parçacıkları Bu Botanik Laboratuvarı maskesinde yeşil çay yapraklarının yaptığı gibi yüze yapışmaz.

Hangi cilt tipi için en iyisidir

Kil maskesi olduğu için genellikle cilt bakımı için en uygun olan derinlemesine temizleyen bir maske türüdür. yağlı kombinasyon cilt tipleri ama hafif olduğu için peelingBence kuru cilt türleri için de bu maskeyi takdir edebilir aydınlatıcı özellikleri ve bu maskeyi kullandıktan sonra sadece iyi bir yağ/nemlendirici kullanın.
Özellikle karma veya yağlı bir cilde sahipseniz ve koleksiyonunuzda derinlemesine temizleme maskesine ihtiyaç duyuyorsanız, bu maskeyi çok hassas olmayan herkese kesinlikle tavsiye ederim.

hissiz kalmadım dayanılmaz derecede kuru Maskeyi kullandıktan sonra, ancak kesinlikle bir yağ veya nemlendirici kullanmak cildin beslenmiş hissetmesine yardımcı olur.

Botanik Laboratuvarı, Superdrug’da yalnızca şimdilik mevcuttur ve fiyatı şu şekildedir: 6,99 £, ancak bu maskeyi daha önce iki kez indirimli olarak satın aldım – bir kez satın alırken yarı fiyatına alın ve son zamanlarda 1/3 indirimle sadece 4,66 sterlin!

Botanik Laboratuvarı serisinde umut verici görünen bir Nemlendirici Gül maskesi de var, ancak koleksiyonumda derin temizleme maskelerini tercih ettiğim için henüz denemedim.
Bununla birlikte, Botanical Lab markasından diğer iki ürünü denedim – çoğu cilt bakımı bağımlısının sevilen glikolik asidinin yanı sıra AHA ve BHA asitleri ile aloe karışımını içeren Kabak ve Papaya Enzim Günlük Eksfoliyatör.

Genel olarak, bu üründen gerçekten çok etkilendim, sadece süper uygun fiyatlı ve etkili olduğu için değil, aynı zamanda vegan dostu olduğu için tüm kutuları işaretliyor ve bu da onu daha da çekici kılıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu