Kişisel Bakım

Bourjois Daima Muhteşem Uzun Ömürlü Çubuk Kurucu

Stick fondötenler hiçbir zaman benim işim olmadı, çünkü denediğim birkaç tanesi kalın, doğal olmayan görünümlü ve ağırdı, konsepti sevmeme rağmen, bu tür fondötenlerin uygulanması kolay ve hızlı olabilir. Hızlı bir makyaj için çok uygundurlar. Bu Bourjois fondötenini bir kez bir PR paketinin parçası olarak almıştım ve çoğu zaman olduğu gibi benim için çok koyu olan bir gölgedeydi, ancak formülünü ve biçimini beğendim, bu yüzden var olan en açık tonu sipariş ettim. internet üzerinden. Sahip olduğum diğer tek stick fondöten, ağır görünümlü bir fondöten olan Revolution’dan, ancak bu çok farklı ve daha çok böyle bir formatta likit bir fondöten koymuşsunuz gibi. Aylardır bende ve giymekten zevk alıyorum – özellikle acelem olduğunda çok kullanışlı.

Doku: Bu, tipik bir stick fondötenden çok daha az mumludur. Cilt üzerinde kolayca kayar ve kaydırılmış fondöten ağır bir makyaj şeridi gibi görünmüyor, ki bu görmek güzel, ama aynı zamanda denediğim en az pigmentli formül ve yüzünde yeterli ürün elde etmek için birkaç swipe ihtiyaç duyuyor. . Ancak, Devrim formülü ile karşılaştırıldığında, tekrar tüpe sardığımda gördüklerime dayanarak o kadar çok ürünü bir kerede kullandığımı düşünmüyorum. Hızlı kuruyan bir formül olmadığı için karıştırılması kolaydır ve kaydırıldığı yerde lekelere yapışmaz. Çoğu ürünü ciltte tutmak en kolay olduğu için parmaklarla karıştırmayı tercih ederim. Sünger ile yapılabilir (yastık fondötenlerden biri, nemli makyaj süngerleri kullanmıyorum), ancak fırçalar ve süngerler ürünü ciltten çıkarabileceğinden nazikçe. Paketin diğer ucunda sünger var ama kullanmadım.

Kapsam ve bitiş: Ne kadar uyguladığınıza veya fondöteni cilde sürerken ne kadar özveride bulunduğunuza bağlı olarak hafif-orta / orta kapatıcılığa sahiptir. Üzerine katman yapılabileceği için inşa edilmesi kolaydır. Yüzünde çok fazla ürün olduğunu hissetmeden güzel bir kapatıcılık seviyesi elde edebilirsin, bu yüzden bu klasik bir stick fondötenden daha çok sıvı bir formüle benziyor. Finish nemli-parlaktır, bu nedenle kuru ciltler için daha uygundur ve çoğu onu pudralamak isteyebilir. Bourjois’in Sağlıklı Karışım formülleri gibi cilt üzerinde çok doğal bir fondötendir, gözenekleri, dokuyu veya çizgileri vurgulamaz.

Dayanma gücü: Bu, Sağlıklı Karışıma benzer şekilde cilt üzerinde ortalama olarak sürer. Bütün gün değil, ama çoğunu atlatmak için yeterli. Eşit olarak kaybolur.

Gölge:100 Rose Ivory, Bourjois Sağlıklı Karışım 50 Rose Ivory’ye benzer bir renktir, ancak biraz daha az belirgin bir şekilde soğuk tondadır. En açık renk değil ama benim için yeterli. Gördüğüm renk örnekleri ve mağazalardan, bunun Bourjois’in olağan sınırlı aralıklarından biraz daha kapsayıcı olan 10 rengi var, ancak birçok yeni lansmana kıyasla hala zayıf bir seçim.

Ambalajlama: Plastik pembe altın kapaklı, bükülü plastik bir tüp. Şimdiye kadar ürün, bu tür ürünlerde sıklıkla görülen tabandan ayrılmadı. Arka kısmında mini sünger mevcuttur.

Fiyat ve müsaitlik durumu: Notino’dan 8,16 €’ya çevrimiçi sipariş verdim. Müller’de bu gölgeye sahip olup olmadığımızı hatırlamıyorum, yapmamız mümkün, ama orada daha pahalı.

Bu, bir tane gibi hissetmeyen bir stick fondöten veya “foundcealar”. Sadece cilt üzerinde kayar, kusursuz bir şekilde karışır, ağır görünmez ve genel olarak Bourjois Sağlıklı Karışım sıvı formülü görünümüne sahiptir. Hızlı bir şekilde uygulamak uygundur, ancak likit bir fondöten ile elde edebileceğiniz bir seviyeye getirmek daha fazla zaman alır, bu da bunu bazılarına daha az çekici bir formül haline getirebilir ve onu hiçbir şeyle karıştıramazsınız. Bu arada Always Fabulous’in likit formülünü denedim ve birbirlerine hiç benzemiyorlar. Liquid versiyon, benim için fazla mat olan doğal olmayan görünümlü bir fondöten. Sağlıklı Karışım’ın çok uzun zamandır hayranı olduğum için oldukça hayal kırıklığına uğradım.

İyi günler!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu