Saç Stilleri

Clinelle UV Savunması SPF 50 PA +++ [Review] | Nurul Shaida Vee Marissa

Merhaba! Umarım hala güvende olursunuz ve yeni normali uygulamaya devam edersiniz. Evet, bugün başka bir güneş kremi incelemesi. MCO’dan beri farklı ürünleri denemek için zamanım var ve cildim için ne kadar iyi çalıştığını gözlemledim. Öyleyse doğrudan incelemeye geçelim.

UV Savunması SPF 50 PA+++

Cildinizi hızlı çevresel saldırılardan arındıracak özelliklere sahip dermatolojik olarak test edilmiş formül. Güvenli bileşenler ve formülasyonlar ile Clinelle profesyonel ürünleri, açıkça görünür ve uzun vadeli sonuçlar için cildinizi onarmak, iyileştirmek ve yeniden kaplamak için RX3 Action kullanarak etkili bir şekilde çalışır!

Profesyonel ürünlerimiz ayrıca Mutlu Cilt için 6 Sır ile formüle edilmiştir: Yapay Koku Yok, Yapay Renklendirme Yok, Komedojenik İçerik Yok, Mineral Yağ Yok, SD-alkol Yok, Lanolin Yok.

Tıkanmış gözenekleri, siyah noktaları, sivilceleri ve hassas cilt durumunu en aza indirmeye yardımcı olur.

Butil Metoksidibenzoilmetan / Avobenzon – UVA filtresi
Etilheksil Metoksisinamat / Oktinoksat – UVB filtresi
Benzofenon-3 / Oksibenzon – UVB Filtresi
Bu kimyasal bir güneş kremidir, tüm filtreler kimyasal güneş kremi bileşenleridir.
Aqua (Su), Karbomer, Aloe Barbadensis Özü, Anthemis Nobilis Çiçek Suyu, Etilheksil Metoksisinamat, Hidrolize Buğday Proteini/PVP Çapraz Polimer, Butil Metoksidibenzoilmetan, Benzofenon-3, Butilen Glikol, Polikuaterniyum-51, Polisorbat 20, Hidrolize Gum İpek, Xly Gylcol, Oryza Sativa (Pirinç) Özü, Bisabolol, Dipotassium Glycyrrhizate, Pseudoalteromonas Ferment Özü, Isoceteth-20, İnci Özü, Gliserin, Gliseril Poliakrilat, Fenoksietanol, Etilheksilgliserin.
Minimum Malzemelerle Paraben, Sülfat, Alkol ve Silikon İçermez.

Güneşe maruz kalmadan en az 30 dakika önce (etikette tavsiye edildiği gibi) temizlenmiş ve toniklenmiş cilde uygulayınız. Güneş koruyucu sürmeden önce nemlendirici eklemenizi öneririm – temel rutine sahip olduğunuzdan emin olun.


Günlük cilt bakım rutininizin son adımı olarak uygulayın ve gün boyunca tekrar uygulayın. Her uygulama için ne kadar ihtiyacınız olduğunu ölçmek için iki (2) parmak yöntemini kullanın.

Paketleme ve Fiyat:

Turuncu flip flop kapaklı opak beyaz sıkılabilir tüp. RM 47.90 için 30 ml (tarih itibariyle).


Fiyat akıllıca mı? Dürüst olmak gerekirse, bu eczane güneş kremi kategorisine giriyor ama fiyatı Supergoop’tan biraz daha pahalı! Günlük Güneş Koruyucu seyahat boyu (43 RM için 30 ml). Ambalajı seviyorum, ürünleri sıkıştırması kolay ve küçük boyutta olmasını seviyorum, aslında mevcut tek boyut bu. Ama deneme amaçlı veya günlük aktiviteler için bile seyahat etmek için seviyorum, küçük olduğunda çantanıza koyabilir ve hareket halindeyken tekrar uygulayabilirsiniz.

Beyaz losyon dokusu. Hafif beyaz döküm görülebilir.

Uygulandığında ince bir dokuya sahiptir – losyonun yüzüme yayılması güzeldir. Ama yağlı olmadığını iddia etse de, yüzümde rahatsız, kalın ve yapışkan hissettim. Ayarlaması da zaman alıyor.

Koku:

Bunu iyi tarif etmeyi bilmiyorum ama hepsinden önemlisi, bana toz kokuyor.


Koku beni hiç rahatsız etmedi – aşırı güçlü değil ve hatta kalıcı değil.
Tamam, her şeyden önce, 6 öğeden muaf olduğunu iddia etmesine bayılıyorum – Yapay Koku Yok, Yapay Renklendirme Yok, Komedojenik İçerik Yok, Mineral Yağ Yok, SD-alkol yok, Lanolin yok – bu, ürünün hassas ciltler için bile ne kadar güvenli olduğunu gösterir. Bu yüzden bu ürünü alırken büyük umutlarım var. Ambalajı seviyorum, küçük olması seyahat etmeyi kolaylaştırıyor ya da yeniden uygulama için çantamda kayıyor. Kokuya gelince, fena değildi, pek beğenmedim ama nefret de etmiyorum. Dürüst olmak gerekirse bu güneş kremini daha önce denedim ve çok beğendim. Bu, yaklaşık bir yıl önce cildim gerçekten kötü bir şekilde patlak verdiğinde ve o sırada cilt durumum gerçekten kuru ve pul puldu, tüm şişlikler ve sivilceler her yerdeydi. O kadar çok seviyorum ki bir şişe bitirdim.

Bu yüzden en sevdiğim güneş kremi bittiğinde, bununla nasıl iyi olduğumu hatırladığımda bunu aldım. Ancak şimdi, bu güneş kremini sevmiyorum, bunun nedeni şu anda sahip olduğumdan farklı bir cilt durumum olması olabilir. Cildim şu anda iyileşmeye başladığından normal cilde kuru ve cilt bariyerim onarılıyor ve bu güneş koruyucunun artık bana uygun olmadığını gördüm.

Yağlı olmadığını iddia ettiği gibi ama şimdi cildimde rahatsızlık hissediyorum. Uyguladıktan sonra hala parlak görünüyor ve yapışkan hissediyorum. Uyguladığınızda ve yüzüme yaydığınızda doku ince hissettiriyor ama bir kez oradayken yüzümü kaplayan kalın bir tabaka gibi hissediyorum. Çok ince bir tabaka değil ama çok kalın da değil, ama yine de güneş kremi tabakasını gerçekten ayarlanana kadar cildimde hissedebiliyorum. Güneşten korunuyormuşum gibi geliyor (tam anlamıyla cildimde hissedebildiğim gibi) ama benim için gerçekten rahatsız edici. Yüzüme oturması da biraz zaman aldı. Sertleştiğinde, yapışkanlık gitti ve yüzeyde bir parlaklık ile kaldı.

Cildim özellikle yanak bölgemde kırmızıya dönüyor gibi görünüyor ve bazen kullandıktan sonra cildimin daha koyu göründüğünü fark ettim. Bu, cildimin tahriş olduğunu ve kullanmaya uygun olmadığını gösterir. Ayrıca komedojenik olmadığı iddia edildi, ancak haftalarca kullandıktan sonra birkaç tıkanmış gözenek buldum. Bu güneş kremini kullanmayı bıraktığımda sorunun çözüldüğünü gördüm. Yani ürün komedojenik olmayabilir ama benim kremim ve serumumla uyumlu olmayabilir. Belki.

Bu güneş kremini jel nemlendirici ve krem ​​türü ile kombine etmeye çalıştım, şu ana kadar herhangi bir sorunu yok, her ikisine de yakışıyor ve boncuklanma yapmıyor. Yapışkanlık makyajı yakalayabilir ve orada tutabilir, çünkü makyajımın altındaysa dokuyu severdim. Parlaklık, makyajın altında da doğal bir ışıltı verebilir.
Kendim deneyimledim, teniniz değişebilir, bu yüzden daha önce sevdiğiniz ürünleri beğenmeyebilirsiniz. Yaşınız, hava durumu, çevre, aktiviteler, diyetler ve tedaviler nedeniyle cilt durumunuz değiştikçe. Cilt bakımı bir yolculuktur. Bu yüzden deneyimlerimi buraya yazıyorum, böylece bir gün belirli ürünlere geri dönmek istersem, o zaman nasıl hissettiğime atıfta bulunabilirim.

p/s: RAYA ni’nin yakınında yeni ürünler denemeyin, cilt bakımınıza asit katmayın. İşinize yaradığını bildiğiniz şeylerle devam edin, tamam mı?

Eskiden. Ama artık değil.
Belki gerçekten kuru bir cilde sahip olan bunu çekebilir.
Eczaneden temin edilebilir (Watson, Guardian vb.)
Çevrimdışı ve Çevrimiçi mağazalar.
*Feragatname: Bu blogdaki herhangi bir ürün incelemesi kendi paramla satın alınır ve aksi belirtilmediği sürece herhangi bir sponsorluk veya ücretli inceleme yapılmaz. Sadece bu maddelerle ilgili kendi deneyimim ve görüşüm.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu