Saç Stilleri

HADA LABO Hafif ve Hassas Yüz Temizleyici [Review] | Nurul Shaida Vee Marissa

Herkese selam! Raya için bir haftadan az kaldı! Siz bu yıl Raya için ne hazırladınız? Tamam, bu yazı en sevdiğim temizleyicilerden biri hakkında. Bu yüzden bu özel temizleyiciyi neden sevdiğimi öğrenmek için okumaya devam edin.

Hafif ve Hassas Yüz Temizleyici

Beni takip ediyorsanız, kuru ve hassas bir cildim olduğunu biliyor olabilirsiniz. Genelde kuru ciltli insanlar köpük temizleyici istemezler ama ben benimki gibi kuru hassas cildi soymayacak yumuşak bir köpük temizleyici arıyordum. Genellikle çoğu köpük temizleyici cildimi soyar ve çok sıkı ve rahatsız hissettirir. Nemlendirici veya kremli bir temizleyici denedim ama özellikle gece rutininde yüz yıkamak pek tatmin edici gelmiyor. Bunun yerine sabah rutinim için tercih ederim.
Bundan önce ciddi sivilce sorunlarım olduğu için tedaviler sırasında temel bir temizleyici arıyordum. Her sabah ve akşam temiz bir palete sahip olabilmem için ciltte iyi temizlik yapacak, içinde herhangi bir aktif bileşen yok (ilaçlarıma müdahale edebileceğinden) ve hissettiğim en önemli şey. cildimi soymadan temizle. Ve şu anda piyasada çok sayıda temizleyici var ve iyi, yumuşak bir temel temizleyici bulmak benim için oldukça zor. Kusura bakmayın, buldum!

Su, Sodyum Lauroyl Isethionate, Cocamidopropyl Betaine, Sodyum Cocoyl Glycinate, Acrylates Copolymer, Cocamide DEA, Sodyum Metil Cocoyl Taurate, Sodyum Klorür, Stiren/Akrilatlar Kopolimer, DMDM ​​Hydantoin, Polyquarnium-63, Glycerin, Disodyum Glycerin, Disodyum-EDcollymer , Sodyum Hyaluronat, Dipotasyum Glycyrrhizate, Propylene Glycol, Ginkgo Biloba Yaprağı Ekstresi, Glikoz, Sodyum Benzoat, Calendula Officinalis Çiçek Özü, Potasyum Sorbat, Laktik Asit, Karamel.
Parfüm, Renklendirici, Mineral Yağ, Paraben, Sülfat, Alkol ve Silikon içermez, minimal içeriklidir. (pek çok bedava değil mi???)
Marka tarafından talep edilen Temel Malzemeler:
Calendula Özü – cilt kızarıklığını ve tahrişini gidermeye yardımcı olan doğal bir bitkidir.
Ginkgo Biloba Yaprağı Ekstresi – Antioksidanlarıyla bilinen ve cildi yaşlanma belirtilerinden korumaya yardımcı olan bir botanik özü.

Indekoder Analizi:

Bir kuruş boyutu veya sadece bir damla köpüreceği için iyi olmalıdır, ancak tercihlerinize ve ihtiyacınıza bağlıdır. Ben az miktarda kullandım ve bana yetti.
Gece rutininin ikinci adımında veya sabah ilk adım olarak kullanın.
Normal temizleyici gibi, köpürtün, temizleyiciyi yüzünüze yaklaşık 60 saniye (60 saniye kuralı) masaj yapın ve ardından durulayın. Diğer cilt bakım rutininiz tarafından takip edilir.
Flip flop kapaklı basit beyaz opak tüp. 100 gram için 26.50 RM (tarih itibariyle).
Oldukça büyük, çok fazla kullanmanıza gerek yok ve oldukça uzun sürebilir, bu yüzden bence paraya değer.
Kremalı köpük temizleyiciler – Köpüğü gerçekten çok seviyorum, çok ince köpükleri var ve cildimde çok güzel hissettim. Temizledikten sonra cildimin ne kadar yumuşak göründüğünü seviyorum.
Çoğu gün cildimi soymuyor ama cildimin süper kuru olduğu günlerde bazen cildimde hafif bir gerginlik hissediyor.
Üründe belirgin bir koku hissetmiyorum.
Daha önce de bahsettiğim gibi yüzümü sıyırmayan, tahriş etmeyen (çok çabuk kızarırım) ve temizleyici görevini yerine getiren, temel yumuşak bir köpük temizleyici arıyordum. Sadece temel bir köpük temizleyici istiyorum. Ve bir tane buldum! Evet.
Sabun içermeyen formülü seviyorum, bu temizleyicinin ne kadar yumuşak olduğunu gösteriyor. Özellikle kuru bir cilde sahipseniz, tüm doğal yağlarınızı yüzünüzden çıkarmak istemezsiniz ve cildinizi süper kuru ve gergin hale getirir. Ve genellikle cildinizi süper sıkı ve rahatsız eden suçlu, içindeki sabun içeriklerinden kaynaklanmaktadır. Ve kullanmak için yeterince nazik olduğunu bilen hassas bir cilt insanlar için iyidir. Sabun içermemesine rağmen çok iyi köpürüyor. İnce kremsi köpükler halinde köpürür ve cildimde çok güzel hissettirdi.
Bazen, bu temizleyicinin cildimin süper kuru olduğu günlerde bana hafif bir gerginlik verdiğini görüyorum. Ben de öyle yapıyorum, her zaman cildinizi dinleyin, bugün cildim çok kuru olsa gece rutinim için bile herhangi bir köpüklü temizleyiciye ulaşamam ya da hala kullanırsam sıkılığı o kadar şiddetli olmadığı için, ben yeterince nemlendirdiğimden ve cildimi iyi nemlendirdiğimden emin olacağım. Cilt bariyeri sorununuza neden olabilecek sebeplerden biri cildinizi aşırı temizlemekten kaynaklanmaktadır. Bu yüzden çok sık temizlemeyin, çok uzun süre temizlemeyin ve cildinizi soymayın, cilt bariyerinize zarar verir.
Cilt bariyerinden bahsetmişken, cilt bariyerini onaran ürünler aramaya takıntılıyım. Bu özel temizleyici aslında cildin doğal bariyerini güçlendirmeye yardımcı olabileceğini iddia ettiği Termal Kaynak Suyu ile formüle edilmiştir. İyi değil mi?
Hiç tahriş yok. Şimdiye kadar en sevdiğim temizleyicilerden biri oldu. Bu şu anda benim ikinci tüpüm. Özellikle gece rutinimde çok seviyorum. Cildim için çok çok nazik ve yumuşak. Cildim rahat ediyor, yakmıyor, tahriş etmiyor. Bunu neredeyse bir yıldır kullanıyorum ve benim için harika gidiyor. Ben de Hada Labo Nemlendirici Temizleyiciyi kullanırdım, ki bence de sorun değil, ama bunu daha çok tercih ediyorum.
Benim görüşümden farklı bir cildiniz olsa bile, nazik bir temizleyici kullanmak her cilt tipine fayda sağlayacaktır. Deneyin derim, benim kadar sevebilirsiniz ama farklı ciltler farklı tepkiler verir ve tercihlerinize de bağlıdır.
Hafif ve Hassas Yüz Temizleyici
Çevrimdışı olarak kullanılabilir – Watson veya Guardian gibi herhangi bir eczane.
Çevrimiçi – Watson, Guardian ve Hermo.
Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim ve umarım bu size yardımcı olmuştur. Bunlar sadece benim kişisel görüşüm, deneyimlerim ve tercihlerimdir. Geri gelmeye devam edin, daha fazla inceleme ve ipucu geliyor. Herhangi bir ürün önerisi veya denememi istediğiniz herhangi bir ipucu için, bunu yapabilirsiniz, sadece yorumunuzu bırakın tamam mı?
*Feragatname: Bu blogdaki herhangi bir ürün incelemesi kendi paramla satın alınır ve aksi belirtilmediği sürece herhangi bir sponsorluk veya ücretli inceleme yapılmaz. Sadece bu maddelerle ilgili kendi deneyimim ve görüşüm.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu