Makyaj

La Provençale doğal oje değeri nedir? Benim fikrim !

Hatırlarsın Provence ? L’Oréal grubuna ait bu genç organik kozmetik markasını öne çıkarma fırsatım olmuştu. Sadece bir dizi başlattı doğal oje. Onun adı ? Güneş Verniği !

%77 doğal içerik, toplamda 10 renk tonu ve çok düşük bir fiyattan oluşan bir formül… Baştan çıkarıcı bir program ama yine de performans var mı? seni keşfetmeye davet ediyorum fark etme bu inceleme sayesinde…

Neden gerçekten doğal oje yok?

la provencale organik oje incelemesi

Öncelikle şunu hatırlatmak isterim ki şu an piyasada %100 doğal formüllü oje bulmak imkansız. Ne kadar bakarsan bak, o yok! Sebep ? Manikürünüzün renginin tutması ve istenen cila efektini elde etmesi için üreticilerin ne yazık ki sentetik bileşenler, özellikle solventler ve reçineler kullanmaktan başka seçeneği yoktur.

Öte yandan, diğerlerinden daha “yeşil” olan, genellikle bir bakım boyutuyla süslenmiş vernikler vardır. Ortalama olarak %70 ila %85 oranında doğal içeriklerden oluşurlar ve örneğin buğday, manyok, hatta zeytinyağı gibi en hafif tabiriyle şaşırtıcı olan ham maddeleri içerirler. Provence.

Zaten birkaç marka doğal vernik sundum: Manikürcü, Küre Çarşısı…. Çok takdir ettiğim ancak her bütçeye uygun olmayan evler, oysa Provence, çok daha uygun fiyatlı. Size gevreklerinden birini sunmak yaklaşık 8 € alır. renkli oje.

La Provençale Le Vernis Solaire: benim görüşüm.

doğal oje la provencale bio

İşte ne Provence bize hakkında bilgi verir Güneş Verniği :

“La Provençale, parlak lake cilalı, yüksek oranda konsantre renkli uzun ömürlü bir manikür için %77’ye kadar doğal kökenli içeriklerden oluşan bir dizi oje olan Vernis Solaire’i yaratıyor.

Eşsiz bir formülde çift renk ve bakım! Organik Zeytinyağı AOP Provence ile aşılanmış dokusu, uzun süreli parlak bir parlaklık sağlarken tırnağı koruyan, koruyan ve güçlendiren ultra ince bir film oluşturur.
Derin ve parlak renklere sahip mineral pigmentlerle zenginleştirilmiş Güneş Cilası, 7 güne kadar mükemmel bir manikür için elleri gösterişli tonlarla süsler »

Bu nedenle bir tırnak cilası vaadi sizi hayal ettiren: %77 doğal içerikten oluşan formül, besleyici etki, derin renkler ve son olarak markaya göre 7 güne kadar kalıcılık.

güneş verniği la provencale

Güneş Verniği erik ve pembe dahil olmak üzere kırmızıdan turuncuya 10 renkte mevcuttu. Hepsi Provence’ın tipik renklerinden esinlenmiştir ve Fransa’nın bu güzel bölgesini çağrıştıran küçük isimlerle vaftiz edilmiştir: Rouge Tomette, Coquelicot du Luberon, Rose Calisson, Orange Arlésien…

Provence aynı zamanda bu yeni seriyi, hem vernik taban ve fiksatif.

la provencale baz sabitleyici vernik

İçindeki maddelere genel bir bakış sağlamak için La Provençale Güneş Parlatıcısıseni listesinin detayının altına kaydırıyorum İNCİ :

BUTYL ACETATE ● ETHYL ACETATE ● NITROCELLULOSE ● ADIPIC ACID/NEOPENTYL GLYCOL/TRIMELLITIC ANHYDRIDE COPOLYMER ● ACETYL TRIBUTYL CITRATE ● ALCOHOL ● STEARALKONIUM BENTONITE ● ISOPROPYL ALCOHOL ● DIACETONE ALCOHOL ● BARIUM SULFATE ● DISTARCH PHOSPHATE ● PHOSPHORIC ACID ● OLEA EUROPAEA FRUIT OIL / OLIVE FRUIT OIL ● GLYCOLIC ACID ● CALCIUM ALUMINUM BOROSILICATE ● MALIC ACID ● LACTIC ACID ● SORBIC ACID ● CITRIC ACID ● SILICA ●

Anlayacağınız yıldız etken madde, tırnağı besleyecek ve kurumasını önleyecek Bio AOP Provence zeytinyağıdır, ancak dürüst olalım, varlığı hiçbir şekilde gerçek bakımın yerini alamaz! 😉

la provencale organik doğal oje

ramatuelle kırmızı provence

Şişe sunduklarına sadıktır Provence genellikle. Basit, gösterişsiz, zorunlu olsa bile ücretlendirilen fiyat için genellikle oldukça iyi kalitede, bağımsız markaların sevdiğinden biraz daha klasik. Manikürcü.

“Kedi dili” aplikatör fırçasına gelince, şekli bana biraz kusurlu görünse de (aşağıdaki fotoğrafta tüylerin kesiminde düzensizlikler göreceksiniz), kullanımı oldukça keyifli buldum. . Verniği eşit şekilde biriktirir, konturların hassas şekilde çizilmesini sağlar ve çok kalın değildir. Kısa veya dar tırnaklarınız olsa bile manikürünüzü sorunsuz yapmanıza olanak sağlamalıdır! Uygulaması kolaydır, bu noktada şikayet edeceğim bir şey yok.

la provencale sun vernik testi

la provencale güneş cilası yorumları

Render gelince, açıkçası harika! Genel olarak, doğal cilalar biraz donuk, derinlikten yoksun olma eğilimindedir. Orada gerçekten canlı, parlak renklere ve ultra parlak bir yüzeye sahibiz.

Size çok hoş bir turuncu-kırmızı, istediğiniz gibi yazlık muhteşem Orange Arlésien’in bir özetini sunuyorum:

la-provencale-güneş-oje-renk örneği

güçlü yönlerinden biri Güneş Verniği, kolay uygulanmasının yanı sıra, tırnakta neredeyse hiç kalınlık bırakmamasıdır. Öte yandan kıyafeti de markanın açıkladığı kadar uzun değil. İlk patlamalar sadece birkaç gün sonra ortaya çıkar, hatta bir baz ve bir üst kat uygulamak için zaman alır.

Bununla birlikte, 3/4 günden daha uzun süren tek bir doğal oje bilmiyorum! Uzun ömürlülükten bahsedemezsek yine de doğru olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca oldukça manuel olduğumu ve bulaşık yıkamak için eldiven giymekten nefret ettiğimi belirtiyorum. Bu mutlaka manikürümün ömrü üzerinde biraz oynuyor…

Öte yandan, özellikle takdir ettiğim bir kalite, bu verniğin kaplama gücüdür. Size söylemiştim, iki kat (mükemmel opaklık elde etmek için gereklidir) uygulansa bile, malzeme yüzeyde oldukça ince kalıyor. Bununla birlikte, çizgiler, kabartma düzensizlikleri vb. üzerinde güzel bir yumuşatma etkisi sunar. Yukarıdaki renk örneğinde, çizgili tırnaklarım olduğunu tahmin edemezsiniz! 🙃

la provencale 214 portakal arlesien

doğal oje la provencale bio

Son olarak, son iyi nokta ve en önemlisi: bu vernik çok çabuk kurur! Bu benim için önemli bir kriter çünkü hareketsiz kalamıyorum. Materyalin donmasını beklerken parmaklarınızı açarak beklemek… bu imkansız bir görev! Bu nedenle bir ojenin çabuk oturmasını bekliyorum.

Bir aşktan bahsetmeyeceğim ama bu ojenin mükemmel durduğunu söylemeliyim. Doğal formül, kolay uygulama, mükemmel bitiş, hepsi uygun fiyata. Elbette, kıyafeti tarafından açıklanan 7 günden çok uzak. Provenceama aramızda kalsın, bu sözü yerine getirebilecek tek bir doğal oje bilmiyorum… Çok iyi o zaman!

test etmek isterseniz Güneş Verniği buna karşılık, 8€ (13 ml) fiyatına burada bulacaksınız → mutluluk.

La Provençale Bio hakkında paylaşılacak bir fikriniz var mı? Markanın herhangi bir ürününü denediniz mi?

sana hızlı bir şekilde söyleyeceğim,

Lili.

Gönderinin özeti

İhtiyaçlar ve Ruh Hali

Sizinle güzelliği tartışmak her zaman bir zevktir. Yorum kutusuna blogdaki geçişinizin anısına küçük bir not bırakmaktan veya sosyal ağlarda bana katılmaktan çekinmeyin!
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu