Kişisel Bakım

L’Oreal Paris Infallible 24 Saat Fresh Wear Fondöten Tozu

sreda, 20 Nisan 2022

Bu, bir süre önce oldukça heyecan verici bir an yaşadı ve buradaki çevrimiçi mağazalara ulaşmak biraz zaman alsa da, denemek istek listemde yüksekti. Bunun kuru ciltler için bir formül olmadığını söyleyen yorumları okumama rağmen denememek için çok merak ettim. Ciltte ne kadar harika göründüğünü gördüğüm bir öncesi/sonrası incelemesinin yanı sıra kuru cilde sahip birinin onlar için uygun olduğunu söylediği bir inceleme beni çok etkiledi. Etkisi yumuşak odak filtresi olarak tanımlandı, bu yüzden her zaman ilgimi çeken güzel bir bulanıklaştırma efekti var ve ayrıca oldukça yüksek kapsama alanı olduğunu duydum, ki bunu gerçekten bir tozda pek görmezsiniz. Daha çok sıvı bir fondöten gibi olması gerekiyordu, bu yüzden onu bir tür kompakt mineral fondöten olarak hayal ettim, ama bu beni ikna etmedi ve aylar sonra hala bu formül beni şaşırttı.

Doku, kapsama ve bitiş: Bu, cildimdeki sıvı bir fondöten gibi bir şey değil. Genellikle tozlardan daha gevşek bir tozdur ve bir fırça veya sünger aynı anda çok fazla ürün alır, ancak eklenen süngeri kullandığımda bile sadece hafif bir kapatıcılığa sahiptir. Bunu inşa edemiyorum, çünkü bir katman eklemeye çalışmak sadece tozun bir kısmını alıyor. Yağlı bir cilde sahip olanların böyle bir sorunu olmaması muhtemeldir. Bununla çok farklı deneyimlerim oldu. İlk kez kuru hissettim çünkü o gün bir nemlendirici kullanmayı unuttum ve cilde yapışmıyordu, bu yüzden aldığım kapatıcılık neredeyse hiç olmadı. Diğer denemelerde cildimi çok yaşlı gösterdi; düzenli bir temel üzerinde süper sahte ve cakey görünmesini sağladı; sonra bir gün öncesi/sonrası fotoğraf çektim, eşit derecede hafif kapatıcılık ve çok mat olmayan bir bitiş ile en iyisi görünüyordu, ama burnumun kenarlarında kek gibi görünüyordu. Hiçbir zaman beklediğim gibi görünmedi ve ben sadece çalışmasını sağlamak için mücadele ediyorum. Bu fondöteni uygulamanın en iyi yolu olduğunu duyduğum ek süngeri her zaman kullanırım, fırça ile ise herhangi bir kapatıcılık alamadım. Bir kez gülümseme çizgilerimi gizledi, ancak sadece birkaç saatliğine ve bir dahaki sefere denediğimde onları kanyon gibi gösterdi – bu ürünü anlamıyorum. Finiş pudramsı mat ve bariz/cilt üzerinde oturuyormuş gibi görünüyor.

Dayanma gücü: Cildimde çok kalıcı değil. Kapatıcılık başlangıçta düşük, ama aynı zamanda cildime iyi yapışmıyor – altında bir nemlendirici olsa bile. Cildim kuru ve gün boyunca doğal yağlarım tam olarak geçmiyor, ancak bu fondötenin en azından biraz yağ alanlar için daha iyi çalışabileceğine dair bir his var.

Gölge: Avrupa web mağazalarında gördüğüm en açık renk olan gölge 20 Fildişi var (bu hala eczanelerimizde yok), ancak ABD’de daha açık tonlar mevcut. Bir veya iki ton fazla koyu olduğu için iyi bir eşleşme değil, ama sorun aslında denediğim tüm L’Oreal fondötenlerinde bu turuncu tonu var. Fondötenlerimden birinin üzerine uyguladığımda özellikle çirkin bir turuncu yama olarak çıkıyor.

Ambalajlama: Biri pudralı diğeri aynalı süngerli olmak üzere iki bölmesi vardır. Diğer gözden geçirenler, bu süngerin bu temeli uygulamanın en iyi yolu olduğunu söylüyor ve daha iyi olacak veya bu işi benim için daha iyi hale getirecek bir tane bulamadım.

Fiyat ve müsaitlik durumu: Bunu Look Fantastic’te 3’e 2 teklif varken sipariş ettim. Eczane için pahalı, LF’de 15 €, ancak DM Avusturya’da daha da pahalı (neredeyse 19 €! Alman DM’de daha ucuz, yaklaşık 13-14 €).

Aşırı abartılı ve overpriced. Bunu satın aldığım için pişmanım, ancak kullanmanın bir yolunu bulacağımı umuyorum. Çoğunlukla gölgeden rahatsız oluyorum çünkü aksi takdirde bunu normal bir toz olarak az miktarda kullanabilirdim, çok sıkı olmasına rağmen, ama şimdi sadece turuncu görünüyor, özellikle bir fondöten veya cilt bakımı üzerine uyguladığımda, bu yüzden cilde daha çok yapışır. Umduğum bulanık bitişi alamadım – eğer bir şey varsa, cildimi daha kötü gösterme yeteneğine sahip. Yağlı-karma cilde sahip olanlar için en iyisi olduğunu düşünüyorum çünkü sadece kuru cildime oturuyor. Bu serideki likit fondöteni de sevmiyorum ve Infallible kapatıcının hayranı değilim.

İyi günler!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu