Makyaj

Makyaj Hakkında Sizi Şaşırtabilecek 5 Gerçek

Dünyanın her yerindeki insanlar makyajı birçok nedenden dolayı kullanırlar: güzel görünmek ve hissetmek, tiyatro ve performans için, kişiliklerini ifade etmek için – liste uzayıp gidiyor. İster günlük rutininizin bir parçası olarak, ister sadece özel günlerde kullanın, makyaj hakkında her şeyi bildiğinizi hissedebilirsiniz. Tekrar düşün. İşte sizi şaşırtabilecek makyaj hakkında beş gerçek.

Olağandışı Malzemeler

Günümüzde birçok marka doğal ve zulüm içermeyen alternatifler sunarken, geleneksel makyaj bazı tuhaf malzemeler kullanılarak yapılmıştır. Rujlar hayvansal yağlarla yapıldı ve şampuanlarda ve göz farlarında ışıltı sağlamak için yanardöner balık pulları kullanıldı. Allık ve ruj oluşturmak için kullanılan tipik bir kırmızı boya, ezilmiş böceklerden yapılan kırmızdır. Dudak parlatıcılarını dolgunlaştırmak ve maskaraları uzatmak için kullanılan kolajen, genellikle hayvanların haşlanmış toynaklarından ve derilerinden alınırdı. Brüt.

Makyajla ilgili 5 şaşırtıcı gerçek

Vegan ve Zulümsüz Makyajın Yükselişi

Son on yılda vegan, doğal ve zulüm içermeyen makyaj talebi arttı. Artık bulunması zor olan birkaç seçkin markayla sınırlı değil, birçok üst düzey şirket, geliştirme üretmek için doğal bir yaklaşımı benimsedi. Her yıl kozmetik testler sonucunda 10 milyon hayvan acı çekiyor ve ölüyor, ancak daha fazla marka buna karşı çıkıyor ve hatta aktif olarak buna karşı kampanya yürütüyor. Küresel olarak, vegan güzellik pazarı son beş yılda %175 büyüdü. Sadece 2018’de İngiltere satışlarında %38 artış. Makyajlarında ne olduğunu ve nasıl test edildiğini anlamak müşteriler için giderek daha önemli hale geliyor ve markalar bunu hızla anlıyor.

En Popüler Makyaj Ürünleri

Çeşitli tiplerde, renklerde ve uygulamalarda sürekli genişleyen ürün yelpazesiyle, piyasada en popüler olacak birkaç çarpıcı ürünün olacağını hayal etmek neredeyse imkansız. Ancak en çok satılan ürünler, en büyük markalar arasında kapatıcı, rimel, ruj ve fosforlu kalem bulunur.. Çoğu kadın günlük rutinleri için ortalama beş ürün kullanır, ancak birçoğunun güzellik koleksiyonlarında ben de dahil olmak üzere kırktan fazla farklı ürün bulunur!

Makyajla ilgili 5 şaşırtıcı gerçek

Doğadan Makyaj

Doğal ve çevre dostu güzellik alternatifleri arayan müşterilerle, neden Tabiat Ana’nın sunduğu en iyi ürünleri keşfetmeyesiniz? Hindistan cevizi yağı, her türlü makyaj ve güzellik ihtiyacı için çok görevli bir mücevherdir. Saçın ayrık uçlarını kapatmada, göz farı veya fondöten tabanını sabitlemede ve makyajı çıkarmada harikadır. Kakao tozu, doğal bir bronzlaştırıcı için harika bir bütçe seçeneğidir ve aktif kömür, bir DIY eyeliner oluşturmak için balmumu ile birleştirilebilir.

Tarihi Makyaj

İnsanlar binlerce yıldır özelliklerini geliştirmek ve illüzyon yaratmak için makyaj kullanıyorlar. Mısırlılar gözlerini çarpıcı çizgilerle çerçevelemek için siyah göz kalemi kullandılar ve Elizabethanlar durumlarını göstermek için yüzlerini beyaz, kurşun bazlı makyajla pudraladılar. Venedik soylu kadınları, oldukça kızarık bir görünüm oluşturmak için parlak pembe allık kullanır ve abartılı görünümü tamamlamak için kırmızı dudakları tercih eder. Savaşçılar bile Kızılderililer ve Maoriler gibi düşmanlarına kendilerini daha sert göstermek için makyaj yaptılar.

Makyajla ilgili başka şaşırtıcı gerçekleri biliyor musunuz?

AGB X

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu