Kişisel Bakım

Milani Conceal + Perfect 2’si 1 arada Fondöten + Kapatıcı 00A Porselen

nedelja, 13 Şubat 2022

Bu blogda bu fondöten için zaten eski bir inceleme var, ancak yıllar önce aldığım orijinal “en hafif” gölge 01 Kremalı Vanilya için ve formüle aşık oldum, ancak bu gölge çok koyu ve sarı. Milani daha sonra gölge aralığını birkaç kez genişletti (en azından) ve sürümlerinden birinde test etmeden çevrimiçi olduğum 00A’yı eklediler ve neyse ki bana mükemmel uyuyor. Yıllardır bu inceleme için taslak bendeydi, bu yüzden resimler eski ve aslında şu anda bu fondöteni kullanmıyorum çünkü benimki pompa bozuldu ve henüz yeni bir şişe almadım, ama yeni aldığımdan beri Aynı adı taşıyan kapatıcı hakkında yayınlandı ve bu markayı bazı Sloven DM’lerinde aldık, işte bana uyan gölgeli inceleme. Bunu en sevdiğim yüksek kapatıcı fondötenim olarak kabul ederdim ve belki hala yaparım, ancak pompa bozulduktan sonra formülüm bozuldu, bu yüzden son kullanımlarım o kadar iyi değildi ve muhtemelen ne kadar iyi olduğunu unuttum (şimdi en sevdiğim orta-yüksek kapatıcı fondöten It Cosmetics CC’dir, ancak bunun nedeni cildimin daha kuru olmasıdır).

Doku: Formülü bu kadar kalın, bu yüzden krem ​​fondöten yerine uygun sıvı. Bunu bölümler halinde uygulamak en iyisidir, ancak o kadar çabuk kurur ki çok hızlı çalışmanız gerekir. Parmak, oval fırça ve süngerle uygulamayı denedim ve hepsinde iyi çalışıyor ama en iyi sonucu parmaklarla aldım.

Kapsama ve bitiş: Saten bitişli orta kapatıcılığa sahip bir fondöten. Cildimi eşitler, kızarıklığı ve bazı çilleri iyi kapatır, ancak daha koyu olanlar hala görülebilir. Çoğu günlerde gözenekleri vurgulamadı ve lekelerimden herhangi birini yakaladığını hiç yaşamadım, ancak orijinal incelemeyi yaptığımdan beri fark ettiğim bir şey, yağları tutmaması, bu nedenle yağlı cilde sahip olanların matlaştırmaya ihtiyacı olacak. üzerine toz. Kapatıcı Conceal + Perfect, bu fondötenden daha fazla kapatıcılığa sahiptir, ancak daha mattır.

Gölge: 00A pembemsi bir alt tonlu çok açık bir renk ama oldukça nötr bir ton, bu yüzden bana çok iyi uyuyor – Milani onu sıcak nötr olarak tanımlıyor, ama ben onu her zaman biraz pembe veya belki daha şeftali olarak gördüm. Koyu ve çok sarı orijinal en açık ton 01 Creamy Vanilla ile karşılaştırıldığında büyük bir gelişme. 00B’nin bu derinliğin sarı bir versiyonu olduğunu ve daha sonra ekledikleri 00AA’nın pembe olduğunu düşünüyorum. 0A1, 0A2 ve 0A3 olarak adlandırılan daha hafif olabilecek bazı tonlar var, ancak herhangi bir renk örneği görmedim (burada satılıyorlar, ancak yerel DM’mde yok). Milani’nin web sitesinde 44 renk var.

Dayanma gücü: Orijinal incelemede kalan gücü övdüm ve hala katılıyorum. Bu cilt üzerinde iyi sürer ve güzelce yıpranır. Cildimde yıprandığında fena görünmeyen orta kapatıcılıkta bir fondöten bulmak her gün başıma gelmiyor.

Ambalajlama: pompalı camdır. Yarım kaldığımda, pompa çalışmayı durdurdu. Tam olarak neyin başarısız olduğunu görmek için asla parçalara ayırmadım, bunun yerine onu her kullanmak istediğimde söktüm ve tabii ki patladı. Hala buna içerliyorum çünkü o kadar ucuz değil.

Fiyat ve müsaitlik durumu: DM’de 16,99 €, bu da artık Milani’yi taşımayan bir mağazadan benimkini çevrimiçi satın aldığımdan 4 € daha pahalı. Aynı fiyat olsaydı satın alırdım, ama şimdi gerçekten iyi olmasına rağmen, daha fazlasını ödeyerek aldatılmış hissediyorum.

İyi günler!

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button