Kişisel Bakım

SAFIYAH TASNEEM : 2019’u yansıtmak ve 2020’ye girmek

2019’da istediğim kadar blog yazamadığım için kendimi çok suçlu hissettiğim için bunu yazmaktan neredeyse utanıyorum.

Her nasılsa bu yıl çok hızlı geçti ve geriye dönüp baktığımda, bu yıl gerçekten çok şey başarmama rağmen neden ve nasıl yetişemediğimi ve neden bu kadar başarısız olduğumu anlıyorum.

Basitçe söylemek gerekirse: Instagram, bu “etkileyici” kariyerle tam zamanlı olarak gittiğim için ana kazanç kaynağım olduğu için önceliklerimi devraldı ve bebeğimi – bu blogu ihmal ettiğimi hissetmek beni rahatsız ediyor.

Suçluluğuma rağmen, bazı yönlerden en olumlu veya en sağlıklı olmayabilecek yeni bir tutum benimsedim, ancak bu: faturalarımı ödemiyorsa, kendimi öldüremem (ikincisi büyük ölçüde etkilenir Melisa’nın gardırop referansı alamazsan, onu takip et, o çok komik!).

Sonunda, bekar bir anne olarak süper insan olmadığımı ve hiçbir şey için suçluluk duyamayacağımı kabul etmeyi öğrendim; Eğer bir şeyi yapabilirsem kesinlikle yaparım, ama yapamazsam kendimi kötü hissetmeme izin vermeyeceğim çünkü benim de dinlenmeye ihtiyacım var ve eğer %100 en iyi halim yanmıyorsa, o zaman sonuçlarına oğlum katlanır bir şekilde.

Yani herkes 2020 hedef listelerini yaparken benimki biraz daha geniş; Önümüzdeki on yıl için bir hedef listesi yapmak istiyorum. sevdiğim şeyi yapmaya devam et beni bu blogda/internette takip eden ve destekleyen sizler ile paylaşarak, daha fazla seyahat etmek eğer benim yolumdaysa – öğrenmeyi ve her türlü insanla tanışmayı sevdiğim için – ve sadece iyi bir rol model olun Shaa Allah’ta oğluma da diğer kadınlara yardım etmek/güçlendirmekara sıra bana ulaşanlarınız gibi, çünkü böyle Artık gelecek neslin anneleri olduğumuz için kendinden emin ve güçlü hisseden kadınlar hakkında.

Bu sene blogumun ihmal edilmiş olması hala hoşuma gitmiyor ve elimde “zerdeçal hikayeleri”, “kapatıcı kronikler” ve hatta bazı “temel dosyalar” gibi bu kadar çok fikir ve taslak olduğu için üzgünüm, bu yüzden deneyeceğim ve 2020’de daha sık blog yazmayı veya en azından daha önce yaptığım gibi meşgulken blogcu arkadaşlarımın misafir gönderisine yardımcı olmayı hedefliyorum.

Öne Çıkanlar

Daha olumlu bir notla bitirmek için, bunlar bu yıl başardığım ve beni meşgul eden (ve blogumdan dikkatimi dağıtan) şeylerden bazıları; Bunu düşündüğümde daha anlaşılır oldu!

 • Aveeno Elçisi/Sağlık Öncüsü olmak – gerçekten minnettar olduğum bir şey ve paylaşmak istediğim pek çok parçamı tam anlamıyla kapsayan daha uygun bir elçilik seçemezdim. 10 yıl önce mezun olduğumdan beri kullanmayı unuttuğum beynimin bir bölümünü kullanmamı sağlayan bilimsel araştırmaları içeriyor (yıllarca güzellik konuşmasından sonra!) içinde.
  Gerçek güzelliğin sadece güncel olmadığına gerçekten inandığım için sağlık ve güzellikle ilgili yaklaşımında bütünsel olmasını seviyorum.
 • Seçilmiş BECCA tezgahlarında BECCA Eid kampanyasının yüzü olmak – bu benim için çok şey ifade etti çünkü markaların burada Birleşik Krallık’ta dini kutlamalarımızı kabul etmesini seviyorum ve daha önce de söylediğim gibi, kampanyalarda daha fazla tesettür görmek bir nevi Bu dünyanın bir parçası olduğumuzu kabul etmeyen insanlara karşı sessiz bir mücadele ve insanlar da.
  BECCA’nın bir grup blogcuya yüzümün açık olduğu bir PR paketi göndermesine bayıldım ve bu dost blogculardan/etkileyicilerden sevgi/destek almak güzel hissettirdi.
 • Clinique Daha İyi Pop Lip vakıf kampanyasında olmak – Clinique ile ikinci kampanyam (ilkini buradan okuyun!), bir takipçimin online kampanyada yer alma şansını yakalayabileceği ve Clinique’in konuk poster Yazmiinaktar’dan başkasını seçmediği.
  Bu kampanyada kendimi bilinçli hissetsem de, oğlum annesinin ekranda olduğunu anlayacak kadar büyüdüğü ve gözle görülür bir şekilde heyecanlı olduğu için bu benim için daha önemliydi – sonsuza kadar bakıp sırıtacağım bir video anı, kalbim patladı sevinçle. Hikayelere etiketlenmek de güzeldi ve bir arkadaşım başardım diyerek gaza bastı, şimdi benim yüzüm de yeraltı ekranlarında oldu 😅
 • Bobbi Brown #BBEditor – bir BBEditor olarak seçilmek ve her ay ürün paylaşmak başka bir gerçeküstü andır çünkü onlar makyaj sanatı yaptığım zamanlarda Güney Asya tonlarına hitap eden tek markalardan biriydi, aynı zamanda bir kitap olarak okuduğum ilk kitaptı. Kusurları kucaklamaya odaklandığı için hayatımı etkileyen ve aslında kendime güvenmemi sağlayan genç.
 • Cosmopolitan Influencer Awards için “Yılın Beauty Influencer”ı olarak kısa listeye alınmak. Dürüst olmak gerekirse, instagram hikayemde paylaştığımda final listesine girmeyi asla hayal etmezdim çünkü benim kadar az takipçisi olan (ve hatta tesettürlü) birinin böyle bir ödüle aday gösterildiğini hiç görmedim, ama beni aday göstermek için zaman ayıran herkese çok müteşekkirim, swatchlamak, incelemek, mesajlara ve yorumlara yanıt vermek için harcadığım onca zamanın fark edilmeden kalmaması gerçekten benim için dünyalara bedeldi 😭
 • Facebook grubum – Aslında sevdiğim şeyin kadınları destekleyen kadınlar olduğunu ve SAYFAM’ın bunun için uygun bir yer olmadığını anlayana kadar Facebook’un öldüğünü sanıyordum çünkü kimin beğenebileceği (herkese açık olmak ve herkese açık olmak) benim kontrolümde değildi. tüm). Özel Facebook grubum “Safiyah’s Beauty Babes” yapmak yaptığım en iyi şey oldu çünkü bu sosyal medya hakkında sevdiğim her şey – sevdiklerini paylaşan ve birbirlerine destek olan benzer düşünen insanlar bulmak!
  Birinin bir güzellik ürünü hakkında bir indirim koduna veya dürüst düşüncelerine ihtiyacı olduğunda katkıda bulunan ve yardımcı olan gruptaki herkese sonsuza dek minnettarım, çünkü yüzeysel görünse de, yıllar içinde o güzellik ürününün bazen bir araç olduğunu biliyorum. biri için güven duygusu veya hatta grupta bahsettiği gibi Doğum Sonrası Depresyon gibi bir şeyden dikkati dağıtmak. Bu yüzden grubumun olumlu bir alan olduğu için çok mutluyum ve içindeki herkesle gurur duyuyorum ❤️
 • #DesiDecemberChallenge – Asyalı gelin/parti makyajının bir parçası olmayı özlediğim ve Noel tatili nedeniyle Aralık ayı genellikle birçok Müslüman için düğün mevsimi olduğu için bu yarışmaya geçen yıl başladım. mümkün olduğunca – köklerimin ve makyaj sevgimin başladığı yer burası!
  Son yıllarda makyajımla oldukça sıkıcı ve oldukça basit hale geldim, ancak bir anne olarak benim için işe yarıyor ve aslında kendi meydan okumam için kendimi yeniden renkli ve yaratıcı olmaya zorlamak güzeldi.
  Tekrar, katılan herkese mutlu ve minnettarım! Meydan okumanın yaratıcılığa ilham vermesi benim için gerçekten çok şey ifade ediyor, bu yüzden bu meydan okuma için rahatlık alanlarının dışına çıkmış olan herkesle gurur duyuyorum!
 • Aslında onaylamak istediğim markaları/kampanyaları elle seçiyorum. Bu yıl çektiğim başka sponsorlu “reklamlar” oldu ve hepinizin bilmesini isterim ki, yalnızca markayı gerçekten beğenirsem ve kullanmışsam ve/veya onu kullandığımı/takipçimi görebilirsem ücretli işler alıyorum. seyirci bunu kullanıyor. Bana/izleyicime uymadıkları için almadığım çok az reklam oldu. Bu benim için çok önemli çünkü bloguma neredeyse on yıl önce başladığımda, burası bir hobi ve ciddi olarak tavsiye ettiğim şeyleri paylaşabileceğim bir yerdi, bu yüzden takipçilerimin özgünlüğü ve güveni benim için her şey demek. büyükanne allah Özgün kalmayı başardım ve bu şekilde kalmayı planlıyorum çünkü oldukça basit bir insanım. Güven ve özgünlük benim için gerçekten ne kadar para kazandığımdan daha çok şey ifade ediyor ve faturalarımı ödeyebildiğim ve bazı seyahat hedeflerine ulaştığım sürece, önemli olan birinin hayatını nasıl etkileyebileceğim ya da onda hangi duyguyu bıraktığım.

Bu notta, bahsettiğim ve benzer düşünen insanların bir araya geldiği ve ağ kurduğu, aynı zamanda birbirlerinin sadece sosyal medyayı takip etmekten daha fazla büyümesine yardımcı olduğu aaages için planladığım ve sosyal medya türü bir etkinlik düzenlemeyi gerçekten istiyorum. becerileri de.

Bu sosyal medya dünyasında insanların sadece artan takipçi sayılarıyla ilgilenmesi beni rahatsız ediyor, bu sitelerin yarın kapanması durumunda gerçekte hiçbir şey ifade etmese de bunun başarıya eşit olduğunu düşünüyorlar.

Vaaz veriyormuş gibi görünmek istemiyorum ama temel düzeyde, dünyanın hala başkalarını güçlendiren, kendilerini güvende hissettiren ve kendini sevmelerini sağlayan insanlara ihtiyacı var, bu yüzden etkinliğimin gerçekten bununla ilgili olmasını istiyorum – eğer gerçekten bulabilirsem Bunu yapmak için zaman, enerji ve bebek bakıcılığı iA!

Son 10 yılda, perakende sektöründeki zamanımı, makyaj sanatçısı olarak geçirdiğim zamanı ve şimdi de bir blog yazarı olarak geçirdiğim zamanı içeren güzellik endüstrisinde gerçekten harika ruhlarla tanıştım; ne kadar eski müşterilerimin artık ordan burdan konuştuğum ve yetiştiğim insanlar olması çok saçma, eski bir müşterim artık benim süper yakın arkadaşım ve ilk günlerden blogger arkadaşlarım da yakın arkadaşlar.

Bu arkadaşlar ve aile, hayatın en kolay olmadığı kişisel gelişimimde ve kendime tekrar inanmayı ve ruhsal olarak büyümeyi öğrenmemde çok önemliydi.

Kişisel ve ruhsal gelişimimi yansıtarak bu gönderiyi bitirmek istiyorum (üzerinde çalışılacak daha çok şey var) ve belki her birinizi de düşünmeye teşvik etmek istiyorum.

Umarım hepiniz öz sevgi, kişisel ve ruhsal gelişim ve gerçekten sevdiğiniz şeyi yapmak ve mutlu olmak için özgüvenle dolu harika bir yıl geçirirsiniz. ❤️


imza sonrası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu