Kişisel Bakım

SAFIYAH TASNEEM : Cumartesi Cilt Bakımı: Ramazan 2018 Cilt Bakımı


Ramazan bir kez daha geldi ve bu yıl bana Clinique’den başka hiç kimseden muhtemelen aldığım en düşünceli PR paketini gönderdim.

Geçen yıl Ramazan ayındaki “Susamış Cilt” blog yazımı hatırlarsanız, susuz kalmış ciltler için bir dizi fikir hakkında yazdığımı hatırlarsınız, ki bu, oruç tutanlarımız için çok yaygın, çünkü tabii ki yemek yemiyor veya su içmiyoruz. burada İngiltere’de 18 saate kadar+.

Bu yıl Clinique, Moisture Surge cilt bakım ürünlerinin bakım paketlerini birkaç Müslüman blogcuya gönderdi ve ben oldukça duygulandım, çünkü bu gün bile pek çok marka ve genel olarak Müslüman olmayanlar hala bizim içki içmediğimizi bilmiyorlar. gündüz saatlerinde su!

Çoğu markanın kuru/susuz kalmış ciltler için en az bir ürün veya cilt bakım serisi vardır (muhtemelen geçen yılki blog yazımda görmüşsünüzdür), ancak Clinique’in bu yıl nemlendirici çeşitlerini Müslüman blogculara gönderme konusunda çok düşünceli olması beni gerçekten teşvik etti. Bu yazıyı yazmaya ve tabii ki aşina olduğum ancak bu kadar çok ürünü içerdiğini anlamadığım MS serisini açıklıyorum.

Bunları denememizin üzerinden sadece bir buçuk hafta geçti ancak gönderilen Moisture Surge ürünlerine ve şu ana kadar ne düşündüğüme göz atmak için okumaya devam edin!

ARKAPLAN BİLGİSİ


İtiraf etmeliyim ki son yıllarda Clinique ile olan ilişkim yoktu çünkü orada çok fazla marka var ve inceleyebildiğim kadar çok ürünü test etmeye çalışıyorum; ama bu paket, annem sayesinde 3 aşamalı cilt bakımını dini olarak kullandığım gençlik dönemime dair pek çok anıyı geri getirdi. (GRWM’de burada Aysha Begum ile bahsetmiştim), ve Moisture Surge’ı ilk keşfettiğim yerden yararlandığım birçok bonus zaman.

Annem her zaman cilt bakımının önemini vurgulamıştır ve onun Clarins ve diğer çeşitli markaları denediğini ama Clinique’in onun için en iyi sonucu verdiğini söylediğini hatırlıyorum.


Neyse ki beni Debenhams’a götürdü ve 13 yaşında 3 adımlı iyi bir cilt bakımı rutinine soktu (evet arkadaşlarım hala Nivea veya en iyi ihtimalle Garnier kullanıyordu), ama benim için işe yaradı ve yemin ederim cildim muhtemelen şimdiye kıyasla o yıllarda en iyisi!
Clinique, cilt bakımı söz konusu olduğunda aslında benim ilk aşkım ve bu blog yazısıyla unutulmuş ama sevgi dolu bir ilişkiyi yeniden alevlendiriyormuşum gibi geliyor 😅

NEM DALGALANMASI
Clinique’in Moisture Surge ürünleri, susuz/susuz ciltleri olan ve yağsız bir şeyler isteyenlere yöneliktir. Ürünlerin çoğu genellikle bir tür Aloe suyu İçlerinde doğal bir nemlendirici olan, aynı zamanda birçok başka cilt faydası da vardır.


Aslında oğlumun egzaması için bir Aloe Vera bitkisine sahibim ama aynı zamanda alerjik reaksiyonum olduğunda ve onu kötüleştirebilecek, güneş/balmumu yanıkları ve hatta maske olarak kullanmaktan kaçınmak istediğimde kullanıyorum! Ayrıca yara izlerine veya sivilcelere iyi geldiği biliniyor, bu yüzden hemen hemen harika bir içerik.


Tam ürün yelpazesi (burada), çeşitli nemlendirici cilt bakım ürünlerini ve iki “renkli” ürünü (bir CC Krem ve renkli nemlendirici) içerir.


72 saatlik yeni Otomatik Yenileme gönderildi nemlendiriciNemlendirici Süper Şarjlı YoğunlaşmakBir gecede maske, Yüz Spreyi Susamış Cilt Rölyefi ve Pep-Start Pout Onarıcı Gece Maskesi.


72 saat Otomatik Yenileme nemlendirici

İlk ve en önemlisi, hakkında konuşmalıyız. 72 Saatte Otomatik Yenilenen Nemlendiricibenimki “Genişletilmiş Susuzluk Rölyefi” nin yerini aldı ve annemin bonus-zaman satın alma günleri.


Eskiden oldukça kuru bir cildim vardı, bu yüzden o zamanlar eski formülü oldukça beğendim (cildi 24 saat boyunca nemli tuttuğunu iddia ediyordu), ama daha kremsi / rahatlatıcı hissettirdiği için Dramatik Farklı Nemlendirici Losyon’u tercih ettim.

Bu yeni formül bir jel krem ve bir hafif, Şimdi birlikte Hyaluronik Asit, Aktif Aloe Suyu ve Kafein.


Teori, cildin Trans Epidermal Elektriksel Potansiyel (TEEP), zamanla hasar gören hayati bir iyonik “pompa”dır ve bu nedenle kendini yeniden sulandırma yeteneğini kaybeder.


Aktif Aloe Su + Kafein, su pompasını uyarır ve nemi çeken ve hapseden Hyaluronik ve Hümektanlar ile birlikte yeniden sulanmaya devam etmek için kendi su kaynağını oluşturur. İlginçtir, dimetikon oldukça yüksek olan ikinci bileşen (burada) olarak listelenmiştir ve aynı zamanda çoğu astarda olduğu gibi suyu kilitleyen ve bir ürünün kolayca yayılmasına yardımcı olan bir bileşendir.

oldukça iyi olduğunu söyleyebilirim tüm cilt tipleriözellikle kuru kombinasyon deriler, ama buluyorum biraz yapışkan ve gerçekten kuru cilt tiplerinin bunu daha iyi içtiği çevrimiçi incelemelerden görünüyor.

Bu yeni formül, cildinize 72 saat boyunca kendini yeniden nemlendirme gücü vereceğini iddia ediyor – yüzünü yıkadıktan sonra bile. Şimdi söylemem gereken bu son kısım, çoğumuz Müslümanların gün içinde (dua etmeden önce) birkaç kez yüzlerimizi yıkaması gerektiğinden satmamı sağladı ve doğruyu söylemek gerekirse, Londra/İngiltere suyu o kadar sert ki beni her zaman gergin hissettiriyor.

Bu “yüzünü yıkadıktan sonra” ifadesini test ettim (yüzümü 3 kez yıkadım, makyaj yapmadım) ve şunu söylemeliyim ki sıkı bir his yok sonrasında; Yapışkanlık giderse ve cildim güzel ve yumuşak hissedilirse, ancak bu aşırı kuru cilt tipleri için geçerli olmayabilir.

bu Eksileri Bu ürün hakkında sahip olduğum şey, eminim ki biraz daha fazla yapışkan orijinal nem dalgalanmasından daha susuzluk giderici ve alır emmek için daha uzun hatırladığımdan daha fazla kavanoz ambalajı biraz hijyenik değil ve son olarak, topla (hap) çok yoğun veya daha fazla su bazlı farklı bir temel ile kullanılırsa.


Bu dezavantajların yanı sıra, çeşitli şekillerde kullanılmasını seviyorum:

  • Dokunabilen veya gece boyunca bırakılabilen 5 dakikalık hızlı bir maske,
  • tırnak etleri, saçlar, dizler, dirsekler vb. için
  • makyajın altında veya üstünde

Bunu da çoğu Clinique ürününde olduğu gibi seviyorum. aalerji testi yapıldı ve koku ücretsiz ayrıca bu ürün özellikle yağsız ve aknejenik olmayan.

Onun 50ml için 36 £ bu boyutu için ucuz değil, ancak karma/yağlı cilt iseniz, şansınız kullanmak yol az Bunun, günlük nemlendirici olarak çok fazla kullanmaktan biraz daha iyi olduğunu düşündüğüm için (özellikle başka bir nemlendiriciden sonra kullanılıyorsa).

Nemlendirici Süperşarjlı Yoğunlaşmak


Bu ürün bir su jeli 72 saatlik Nemlendiricinin jel-krem kıvamına kıyasla formül ve cildin nem deposunu 24 saat boyunca artırdığını iddia ediyor.
Bu üründe gözle görülür baloncuk görünümlü şeyler var ama hava kabarcığı gibi görünmüyorlar, yağla ya da başka bir şeyle dolu gibi görünüyorlar.


Bu, Clinique’in “kendileri” olarak tanımladığı şeydir.Sıvı Küre Teknolojisi” su bağlayıcı bileşenleri bir araya getiren (hiyalüronik asit) kapsüllenmiş antioksidanlar ile (C vitamini ve E). Bu antioksidan kabarcıklar uygulamada patlar ve cilde karışarak yaşlanmayla mücadeleye yardımcı olur.


72 Saatlik Nemlendirici ile karşılaştırıldığında, bunun biraz olduğunu hissediyorum daha az yapışkan hissediyorum, ama yine de cildimin onu “içmesi” biraz zaman alıyor.


bundan hoşlanıyorum pompa paketleme Daha fazla olan hijyenik ve seyahat dostu nemi artırıcı olduğunu ve cildi kurutan uçak yolculuklarında seyahat etmek için pazarlandığını görerek; ayrıca baloncuklarla biraz estetik görünüyor!


yine öyle yağsız, koku ücretsiz, alerji testi yapılmış ve akne oluşturmaz.

48ml için 36 £ BURADA, ama yine daha azı, karma / yağlı cilt tipleri için daha fazladır.
Bir gecede maske


Adından da anlaşılacağı gibi, bu bir gece maskesidir ve elbette gece nem kaybından korunmaya yardımcı olan bir “ağ” gibi nemlendirici bir maskedir.


formül kremsi içerdiği için önceki iki ürüne kıyasla karite yağı malzemeler listesinde oldukça yüksek (burada). Süper kalın olmadığı, ancak 72 saatlik Nemlendirici ve Konsantre’den daha ağır olduğu için bir krem ​​ve losyon arasında bir kıvamdadır.

Ayrıca içerir mango ve murumu tohumu ezmeleri, zeytin özü, nar sterolleri ve tabi ki Aloe suyuhepsi ciltteki lipitleri (yağları) yenilemeye yardımcı olur ve ayrıca uzun süreli neme yardımcı olur.

Bu, menzilden şu ana kadar kişisel favorim, hissettiği gibi en az yapışkan ve genellikle bir nedenden dolayı kremsi hissi veren ürünler giymeyi tercih ediyorum, çünkü daha fazla olduklarını hissediyorum. rahatlatıcı ve besleyici.


Bu onun gibi hissettiriyor tombul cildim bir gecede güzel ve sabah olmuş gibi hissediyorum emilen sadece cildin üstüne oturmak yerine.

Yine biraz uzun bir yol gider ve bir kuyruklu olursun 31 £ için 100ml son iki ürünle karşılaştırıldığında bir pazarlık olan; Hatta bunu Estee Lauder Double Wear gibi mat bir fondötenden önce kullanabileceğinizi söyleyecek kadar ileri giderdim, özellikle cildiniz özellikle kuruysa, çünkü bunun içinde Dimetikon da var, böylece harika bir astar olarak çalışabilir.
Yüz Spreyi Susamış Cilt Rahatlaması


Yüzünüzü nemlendirmenin başka bir yolu, bu yağsız sprey nemlendirici ve yatıştırıcı içerir Aloe suyu ve yatıştırıcı papatya ve gönderilen ürünler arasında gün içinde de olsa en çok bunu kullandığımı fark ettim. nemlendirme spreyi hissettiğimde cildime susuz oruçluyken (tabii ki ağız kapalı – tadı hiç hoş değil lol) ya da her zamanki gibi hafif pudra ile gözlerimin altı piştikten sonra.

Aslında onu her zamanki “nemlendirici” spreylerimden daha fazla kullanıyorum (MAC Fix+ ve Çok Yüzlü Akşamdan Kalma) ve bu tamamen memenin püskürtme şeklinden kaynaklanıyor; diğer ürünlerin ağızlıklarından çok daha fazla “sis” – hindistancevizi kokusu için Çok Yüzlü Akşamdan Kalma spreyini seviyorum (ve yeni MAC Hindistan Cevizi kokusunu da), ama duş alıyormuşum gibi geliyor Akşamdan kalma spreyi ve MAC nozulu biraz vurabilir ve bazen ıskalayabilir ve düzgün bir şekilde bastırılmazsa damlacıkları püskürtebilir/mini su tabancası gibi püskürtebilir.


Diğerlerinin her ikisi de “yapışkanlık” seviyelerinde benzer, çünkü hepsinin içerik listesinde oldukça yüksek Gliserin var, ama özellikle pişirmeden sonra buna biraz ihtiyacım varmış gibi hissediyorum. MAC Fix+’dan daha az yapışkan ve Too Faced’den biraz daha fazla olduğunu düşünüyorum.

Genel olarak bu, gerçek “sis” nedeniyle benim için bir hit oldu ve 125ml için 22.50 £ aslında bu para için en iyi değer MAC Fix+ için 19p/1ml ve Çok Yüzlü Akşamdan Kalma için 23p/ml ile karşılaştırıldığında 18p/1ml olduğu için diğer ikisine kıyasla.
Pep-Start Pout Yenileyici Gece Maskesi

Son fakat en az değil, bu Nem Artışı olmayan ancak Ramazan ve genel olarak dehidrasyonla çok alakalı – bir dudak maskesi.


Tabii ki susuz kaldığınızda (yani oruç tuttuğunuzda), dudaklarınız muhtemelen ilk belirti gösteren şeydir ve genellikle Ramazan’da (EOS) her zamanki favori dudak balsamımı kullanmaktan kaçınırım çünkü hafif tatlı aromalıdır.


Bu Pep-Start dudak maskesi elbette koku ve tat içermez, ancak aşağıdakileri içerir: vazelin İlk bileşen olduğu için, Vazelinin mumsu hissini sevmiyorsanız, bundan hoşlanmayabilirsiniz, ancak Nadine Baggott son bir videoda bunu tavsiye etti, bu yüzden denemek için ilgimi çekti.


Ancak aynı zamanda içerir karite yağı ve murumuru tohumu yağı yukarıdaki Nem Artışı Gece Maskesi gibi besleyici içindekiler.


Onun 10ml için £16 ki bu ucuz değil, ancak gece/uzun mesafeli uçuşlar için bariyer tipi dudak balsamı kullanıyorsanız, o zaman bu bakmak için iyi bir seçenektir.

Şahsen ben ruj altında ve hatta gece boyunca daha az mumsu bir hissi tercih ederim; bu yüzden EOS’u hala Ramazan’da yemek yerken ya da homeoplazmin Geçen yıllardaki blog yazımda bahsetmiştim.


Dudaklarım gerçekten çatlamışsa hiçbir şey atmaz Lanolin bazlı ürünler benim için özellikle emzirmeden sonra bu mucizeyi öğrendikten sonra; ve yeni doğmuş bir bebek için yeterince güvenliyse, benim için de yeterince güvenlidir!VERMEKBu yılın başında da söylediğim gibi, destek veren güzel takipçilerime elimden geldiğince geri ödemeyi planlıyorum ve bunun için elbette bir çekiliş sormak zorunda kaldım, özellikle de birçoğunuzun Instagram’da bana verdiği tepkiyi gördükten sonra. bu paket!

Şimdi biriniz bu Moisture Surge hediyelerini kendiniz kazanma şansına sahip, tek yapmanız gereken bu blog yazısının altına yorum yapmak (biraz aşağı kaydırmanız gerekebilir!) ve bana en sevdiğiniz Clinique ürününün ne olduğunu söylemek. Ardından widget’a adınızı buraya girin, böylece girişinizi sayar, iyi şanslar!:


Safiyah x Clinique Ramazan Hediyesi

imza sonrası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu