Kişisel Bakım

SAFIYAH TASNEEM : Foundation Files: Fondöteninizi Sarı Hale Getirmek


İşte tüm vakıf gönderilerime son verebilecek bir şey (jk!).

Esmer kızların (güçlü sarı tonları olan) temellerimizi daha iyi eşleştirmek için nasıl ayarlayabileceğimiz konusunda çeşitli yollar araştırıyorum, ancak okuduğum her yöntemin dezavantajları var (bu yazıda açıklanmıştır), bu yüzden fya da uygun fiyatlı bir marka yaratmak için en uzun zamandır bir markayla çalışmak istiyordum. sarı temel ayarlayıcı.

Asyalı bir kız olarak her zaman doğru sarı alt tonlu fondöten bulmakta zorlandım, “altın” olduklarını söylediklerinde bile, bazen içlerinde biraz fazla nötr/pembe tonları var, bu beni biraz küllü gösteriyor ( başka kim ilişki kurabilir?!)

The Body Shop, Nip+Fab, NYX, Makeup Revolution gibi mevcut gölge ayarlayıcıların neden sadece beyaz ve kahverengiye sahip olduğunu hiç anlamadım; NYX’in “zeytin” rengi var, ama bu benim ten rengim için hala oldukça kahverengiydi, bu yüzden onu vermek zorunda kaldım.

doğrusunu bulursam alt tonlu fondöten ama biraz fazla koyu (örneğin Fenty 290), daha az karanlık görünmesine yardımcı olmak için başarılı bir şekilde “beyaz” bir ayarlayıcı/mikser kullanabilirim, ancak bazen küllü görünme riski vardır, bu yüzden The Body Shop’taki gibi kirli beyaz mikserleri tercih edin.

Ancak kahverengi mikserler, benim için çok hafif olan ve çoğu zaman çok çamurlu görünen ve soğuk tonlu bir fondöten oluşturuyor ve ayrıca alt tonu tamamen değiştirme eğiliminde.

Girmek: ELF sarı alt ton ayarlayıcı – Tüm sıcak tonlu sorunlarımıza olası çözüm!

Bu kötü çocuğu nötr tonlu bir fondöten ile test ediyorum ve bu ürünü bizim için sarı tonlu kızlar için istediğimden beri bu konuda blog yazmaktan çok heyecanlandım ve herhangi bir inceleme yok gibi görünüyor. henüz süper yeni olduğu için .. işte başlıyor!
Her şeyden önce, ille de bir şey satın almadan fondöteninizi ayarlayabileceğiniz yöntemleri ve her yol için bulduğum eksileri paylaşacağım.


Sonunda bununla ilgili bir video yapacaktım ama bu benim için daha hızlı ve umarım sizin için daha bilgilendirici!


FONDÖTENİZİ DAHA SARI YAPMAK İÇİN AYARLAMANIN YOLLARI


ZERDEÇAL

Muhtemelen bu kadar sarı tbh olmamızın nedeni, onu sadece yemeğimizde/körilerimizde değil, aynı zamanda evlenmeden önce maskelerde/keselerde de tüketiyoruz, öyleyse neden biraz zerdeçal ile fondöten karıştırmayı denemiyorsunuz?
tabii ki olabilir lekelemek çok fazla kullanırsanız (burada gerçekten bir Simpson gibi görünmeye çalışmıyorsanız) ve koku en hoş değil (kimseye haldi mi?), bu yüzden bu iki şey sizi rahatsız ediyorsa iyi bir seçenek olmayabilir.

SARI GIDA BOYA

İster yiyecekleri sarıya çeviren turuncumsu “yumurta sarısı” tozunu, ister jel/sıvı damlalarını kullanmış olun, sarı gıda boyası internette denenmiş bir seçenek oldu ama benim yemeklerimde ÇOK dikkatli kullandığım sarı gıda boyası lekelemek ve görünüşe göre gıda boyası kullanarak turuncuya dön/yüzde bir kez oksitlenir ve hatta olabilir komedojenik (gözenekleri tıkar).

MAKYAJ – PİGMENTLER

Bu ayçiçeği sarısı mika tozu gibi biraz sarı pigment tozu alabileceğimi düşündüm. kozmetik sınıf (genellikle sabunlarda vb. kullanılır), ancak mika içerir ışıltı ve ben kelimenin tam anlamıyla güneş gibi parlamaya çalışmıyorum, bu yüzden bu bir başarısızlıktı, ama bulursanız ışıltılı olmayan pigmentler veya hardal sarısı bir gölge olan göz farları, özellikle küllü toz fondötenlerle iyi çalışabilir (preslenmiş pigmentleri gevşetmek için temiz bir makara kullanın).

MAKYAJ – MİKSERLER/AYARLAYICILAR

sadece şimdiye kadar rastladım Make Up Forever Kromatik karışımlar (su ve yağ bazlı olanlar) ama aslında onları hiç denemedim ve bir süredir Guru Makeup Emporium’da mevcut görünmüyorlar, bu yüzden hala satılıp satılmadığından emin değilim.

Şimdi yine de bu uygun fiyatlı ELF seçeneği var, MUFE olanı aramaya zahmet edeceğimden şüpheliyim ve aşağıda görebileceğiniz gibi ten rengim için gerçekten iyi çalışıyor!

dokulu yüzümün yakından görünümüne hoş geldiniz 🙂
Göstermem gereken tamamen tarafsız bir temel kullandım – Clinique Even Better fondöten Shade 05 Neutral MF-N (Orta Düzeyde Nötr) tbf yüzümün ortasına yakışıyor çünkü orada biraz nötrüm ama ağzımın ve alnımın çevresinde kesinlikle değilim, bu fondöten tek başıma beni küllü gibi gösterirdi.

El örneklerimin arkasında da görebileceğiniz gibi, sarı ayarlayıcı oldukça hardal gölge, bu yüzden en iyisinin işe yarayacağını hissediyorum orta derinlik gerçekten açık ama sarı tonlu tenler için tek başına veya beyaz/kırık beyaz bir karıştırıcı ile karıştırıldığında kullanılır.

Yüzümde, fondötenin tek başına etrafımda nasıl olduğunu göstermek için karma fondöten + ELF ayarlayıcıyı çene hattında iki alanda renklendirdim. ağız bölgesi küllü görünüyor (ama yüzümün ortasında daha iyi).Pratik olarak sarı bir sıvı pigment olduğu için biraz uzun bir yol kat ediyor ve öneririm karıştırarak bir palet böyle veya bu gibi karıştırıcı kaplar Karışık gölgenizi sık / biraz daha uzun süre kullanmak için saklamak istiyorsanız.

Bu ELF ayarlayıcının, bazı astarlar gibi her tür sıvı/krem fondöten ile gideceğinden emin değilim. hap olabilir (top yukarı) bazlar zıtsa (silikon/yağlı/sulu) ancak aşağıda listelenen bileşenlere bakılırsa, çoğu fondötenin eğiliminde olan silikonlar içeriyor gibi görünüyor, bu nedenle çoğu için iyi olmalı:

Ağ. 0.32 fl. oz. (9,5 mL)

Altın: Su (Aqua), Siklopentasiloksan, Gliserin, Tridesil Trimellitat, Heksil Laurat, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimetikon, Fenil Trimetikon, Sodyum Klorür, Poligliseril-4 İzostearat, Quatemium-18 Hectorite, Sodyum Hyaluronat, Tribehenin, Lauryl -9 Polidimetilsiloksietil Dimetikon, İzopropil Titanyum Triizostearat, Fenoksietanol, Kaprilil Glikol, Etilheksilgliserin, Lauroyl Lizin, Dimetikon, Disodyum EDTA
İÇERMEZ: Mika (CI 77019), Titanyum Dioksit (CI 77891), Demir Oksitler (CI 77491, CI 77492, CI 77499)

Sıcaklık: Su (Aqua), Siklopentasiloksan, Gliserin, Tridesil Trimellitate, Heksil Laurat, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimetikon, Fenil Trimetikon, Sodyum Klorür, Poligliseril-4 İzostearat, Quatemium-18 Hectorit, Sodyum Hyaluronat, Tribehenin, Lauronat, -9 Polidimetilsiloksietil Dimetikon, İzopropil Titanyum Triizostearat, Fenoksietanol, Kaprilil Glikol, Etilheksilgliserin, Lauroyl Lizin, Dimetikon, Disodyum EDTA
İÇERMEZ: Mika (CI 77019), Titanyum Dioksit (CI 77891), Demir Oksitler (CI 77491, CI 77492, CI 77499)ELF Cosmetics web sitesinde sadece £5’a BURADA!

Şimdi sadece sevdiğimiz bir vakfın bitişini seçmek için kaldık, wBu uygun fiyatlı ürünü yapmak için ELF kozmetiklerini bitirdik!

Nötr/küllü fondötenlerinizi ayarlamak için hangi yöntemleri kullandınız? Aşağıda paylaşın!imza sonrası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu