Kişisel Bakım

SAFIYAH TASNEEM : Kokulu Cumalar: Bayram Hediye Rehberi


*Bu gönderi Moresque Parfum tarafından desteklenmektedir.

Beni takip ediyorsanız ve daha önce Moresque’i hiç duymadıysanız, muhtemelen dikkat etmemişsinizdir!


Geçen yıl parfüm markasıyla tanıştım ve bayram blog yazımda kokularından birine yer verdim. burada Ud’un tarihi ve özellikle Orta Doğu’da neden bu kadar popüler olduğu hakkında konuştuğum yer.

Moresque’i duymamış olanlar için, oldukça yeni bir koku evi (est. 2015). Sanat, Tarih ve Ortadoğu geleneği ve onun şişeleri İtalya’da hazırlanmış.


Şimdiye kadar Moresque’den gördüğüm koku koleksiyonları, her biri İtalya’da el yapımı ve benzersiz bir şekilde tasarlanmış ve sadece Harrods’ta mevcut olan 215-310 £ arasında değişen çok belirgin kalın, yuvarlak şişelerde muhafaza edildi.

Yeni Gizli Koleksiyon piyasaya çıkıyor sadece Fenwick’te, çok daha uygun bir fiyat noktasında Moresque ile bu haftaki lansman etkinliğinde bu koleksiyon lansmanına en iyi şekilde uyacağını düşündüğüm birkaç kızı seçmek için çalıştım (instagram öne çıkanlarıma kaydedildi), bunu yapma fırsatına sahip olduğum için çok heyecanlandım (teşekkürler KGA!) .

Hangi kokunun benim favorim olduğunu ve hangisini en çok beğeneceğinizi görmek için okumaya devam edin…


Moresque artık uluslararası üne sahip olduğundan, markanın başlangıç ​​hikayesini/köklerini temsil etmek ve daha önce yayınladıkları koleksiyon hikayelerine bir giriş olarak hizmet etmek için The Secret Collection’ı yaratmaya karar verdiler. Aynı zamanda Moresque’nin hikayesine bir övgü ama aynı zamanda markayı ilk keşfeden herkes için iyi bir giriş.


Bu koleksiyondaki beş koku aynı ağırlığa sahip, kabartmalı altın kapaklar Moresque koleksiyonlarının geri kalanı gibi, ancak Secret Collection’ın şişeleri dikdörtgen (ve daha az ağır!) grafik ayrıntıları ilham alan şişelerde ve karton kılıflarda mashrabiyya desenleri genellikle geleneksel olarak bulunur Mağribi/Arap mimarisi saraylardan ve evlerden.

Tüm Moresque kokularında olduğu gibi, cinsiyete özel değiller, ancak diğerlerinden biraz daha “dişil” veya “eril” buldum.


Koleksiyonu ilk gördüğümde, elbette içinde vanilyalı kokuları aradım ve 5’ten 3’ünün temel notalarında vanilya olduğunu görmek beni mutlu etti – seta, yasemini ve Ruh Batik.

Secret Koleksiyonu’ndaki kokular, eski parfüm ticaret yollarının izini sürüyor ve her koku, adandığı yere bağlı bir hikaye anlatıyor; En çok hangi hikayeyi (veya koku notlarını) beğendiğini bana bildir:SETA


Seta bir kokudur tbizi Venedik 1500 yılında.


“Dünyanın dört bir yanından değerli kumaş tüccarları arasında. Orada, Ortadoğu’dan zengin bir iş adamı, kaybettiği bir kadını hatırlatan ipek kokusuna takıntılı olduğu için en ünlü ipek satıcısıyla tanışmaya geliyor.”

Hikaye, kokunun kadınlar için olduğunu öne sürse de, bu kokuyu çoğu unisex 5 kokunun hepsinden koku notları:ÜST NOTLAR:


Bergamot, Limon, Safran


KALP NOTLARI:


Ylang-Ylang, Mür


TEMEL NOTLAR:


Vanilya, Benzoin, Amber, Sandal Ağacı

yaseminyaJasminisha, içinde yer alan bir kokudur. Hintli sonbahar zamanı.


“To lotus çiçekleri açar ve rüzgar yasemin kokusunu taşır. Nisha, Maharaja’nın zengin mahkemelerinde performans göstermeden önce dansının provasını yapıyor, zarif jestleri imkansız bir aşk hikayesini anlatıyor.”

Bu koku benim en sevdiğim beş koku, çünkü muhtemelen en tatlı ve en kadınsı ve bu hafta bayram öncesi ikindi çayı etkinliğinde koku lansmanı için davet edilen kızların çoğu da en çok bu kokuyu tercih etti (özellikle Liza, Fatimah ve Humaira!)


Diğerleri kadar güçlü değil ve çok daha hafif/daha az süre giyiyor ama bileşenlerin karışımının cildimi en iyi şekilde tamamladığını hissediyorum:


ÜST NOTLAR:


Taze Zencefil, Mandalina

KALP NOTLARI:

Zencefil Çiçeği, Portakal Çiçeği, Yasemin

TEMEL NOTLAR:

Şekerlenmiş Zencefil, Vanilya, Odunsu notalar, Beyaz Misk, Amber


RUH BATIK


Ruh Batik içine yerleştirilmiş bir kokudur Java (Endonezya).


Java’nın kalbindeki bir köyde, mütevazi kökenli bir kadın, geceleri ay ışığında olağanüstü değerde bir Batik’te çalışıyor. Güzel geometrik çizgileri takip ederek kumaşa ustalıkla sıcak bir balmumu uyguluyor: günlük yaşamdan bir sahne aracılığıyla ailesinin hikayesini anlatıyorlar. Soul Batik, bu hikayeyi ünlü Endonezya kumaşları kadar zengin ve açıklayıcı bir kompozisyonla temsil ediyor.”

Şahsen bu kokuyu çok güçlü buluyorum ve eril ayrıca dipnot olarak vanilya içermesine rağmen; biberli notalar benim ve tütsü için daha güçlü geliyor.


Bu haftaki etkinlikte Liza, bunun kendisine amcasını hatırlattığını ve amcalarımın mescide gitmeden önce giydiği attar gibi koktuğunu itiraf etmeliyim, bu yüzden bu kesinlikle herhangi bir özel baba için bir hediye seçeneği olacaktır. amcalar!
ÜST NOTLAR:

Bergamot, Kakule
KALP NOTLARI:
Sardunya, Pembe biber, Tütsü
TEMEL NOTLAR:
Vanilya, Paçuli, Amber


ALMA SAF


Alma Pure bir koku setidir. Grasse (Fransa) Bahar zamanında.


“Efsaneye göre her gülün taçyapraklarının içinde bir sır saklar; bu sır ancak yeni açan çiçeği toplamış olan saf bir ruha kendini gösterir. Grasse’de bahar mevsimidir ve en büyük çiçek toplayıcıları gülleri büyük jütlere koyarken genç bir kadın tarladaki en güzel gülü koklamak için durur. Gül onunla konuşur ve onu en çekici hanımefendiye dönüştürecek baştan çıkarıcı büyüsünü yayar.”

Alma Pure’u ilk kokladığımda çok kadınsı ve kesinlikle Dubai’ye geri nakledildi; AVM’lerin ya da AVM’lerdeki Arap hanımların kokusunu düşündüm.


Instagram’daki Shamzy, zengin koktuğunu kabul etti, bu yüzden bu koleksiyondaki favorisi ve kesinlikle gül ve beyaz misk notalarının kokusunu alabiliyorum:

ÜST NOTLAR:

cassis, böğürtlen
KALP NOTLARI:
Ihlamur, May Rose, Şampanya akordu
TEMEL NOTLAR:
Huş Ağacı, Amber, Paçuli, Beyaz Misk


UBAR 1992


Bu koku ayarlanır Ubar (Arap Yarımadası’nın güney doğusunda) – Ayrıca şöyle bilinir “kumların Atlantis’i“.


Antik tütsü ticaret yollarının Doğu’dan Akdeniz bölgelerine birleştiği kayıp bir şehir olan ‘Ubar’ın hikayesini anlatıyor.


Yüzyıllar boyunca, Ubar’ın, sahte tanrılara tapmanın cezası olarak Tanrı/Allah tarafından yok edilen toprak olduğu söylenir, ancak şehir çökerek devasa bir kireçtaşı mağarasının üzerinde yeniden ortaya çıkar. Yaklaşık 1500 yıl kumlara gömüldükten sonra 1992 yılında bulundu.”Bu hikayeyi şimdiye kadar duymadığımı söylemeliyim, bu yüzden bu koku yazısında yine yeni bir şey öğreniyorum ama gerçek kokuya gelince, yine çok erkeksi kokuyor ama benim için daha çok genç erkeksi koku, muhtemelen deri ve karabiber notalarından dolayı:ÜST NOTLAR:


Bergamot, Selvi


KALP NOTLARI:


Karabiber, Adaçayı, Tütsü


TEMEL NOTLAR:


Labdanum, Deri, Paçuli, Vetiver

Koleksiyon mevcut münhasıran Fenwick’e ve her biri 75ml Eau De Parfum şişesi satışta 115 £.

Şimdi sizlerle bu Gizli Koleksiyonu paylaştığıma göre, sizce en çok hangisini seversiniz ya da birine özel hediye olarak hangisini hediye ederdiniz?
imza sonrası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu